Кремль наказав Захарченку відпустити бойовиків-росіян з «підвалів «ДНР»

Після розголосу у пресі інформації про утримання у тюрмах «ДНР» російських найманців, з Кремля прислали на окупований Донбас вказівку випустити їх

Про це повідомив російський журналіст і автор скандальної статті про ув’язнених найманців Георгій Алєксандров, передає ЗМІ.

Повідомляється, що Алєксандров отримав від адвоката одного з російських найманців інформацію, що в «ДНР» почали скасовувати «вироки» і випускати «іхтамнетов» на свободу.

«Щойно зі мною зв’язався адвокат одного з хлопців, яких тримають по беззаконню в місцях позбавлення волі в ДНР. І написав буквально наступне: «Після вашої статті в «Новой газете» росіянам почали потихеньку скасовувати вироки. Моєму підзахисному з терміном в 20 років сьогодні повідомили про скасування вироку. Він подзвонив командиру своєму колишньому з мого телефону, той відповів: «Так, з Кремля прийшло ц/у, росіянам переглянути справи», — написав Алєксандров.

При цьому журналіст тішиться своєю роботою і каже, що «все не дарма». У коментарях до цього допису терорист-садист Вадим Погодін, який закатував українського підлітка Степана Чубенка, радіє разом із Алєксандровим.

Нагадаємо, що на початку серпня у російській «Новой газете» вийшов матеріал, де зокрема повідомлялося, що на окупованій Донеччині в «тюрмах» сидять російські найманці, кількість яких коливається від 150 до 500 осіб.

Як пише «Новая газета», це громадяни Росії, яки приїжджали воювати за міфічну «Новоросію» на Донбас з 2014 року.

За даними одного з «офіцерів «ДНР», який попросив не називати його ім’я, офіційно за чотири роки було заарештовано понад 480 росіян. Зустрічалися навіть такі фантастичні звинувачення, як шпигунство на користь Росії. Зараз, за його словами, в СІЗО залишилося близько 150 осіб. Доля решти невідома.

Російський публіцист Роман Манекін, який переїхав в окупований Донецька в березні 2014 року і сам двічі ставав жертвою викрадень, розповідає, що восени минулого року у нього на руках був список 300 громадян РФ, що містилися в місцевих СІЗО.

Популярные статьи сейчас

Солистка легендарной группы "Фристайл" впала в кому. Врачи делают все, что могут. Подробности

Прям как Волочкова! Дочь Потапа показала всем свой шпагат. Вот это растяжка

Юра, у нас одна камера: что говорит скандальный Грымчак из СИЗО и почему сбежал Луценко

Ученые назвали главную опасность жареной картошечки

Показать еще

«У списку були тільки позивні, — каже Манекін. — І тому я не можу стверджувати, що загальна кількість укладених саме триста. Якщо говорити про пред’явлених звинуваченнях, то в найважчих випадках мова йшла про вбивства мирних громадян. Кримінальний кодекс «ДНР» в таких випадках передбачає смертну кару. Що стосується обвинувачених в «ДНР» по важким статей, то, як правило, ніхто з них свою провину не визнає».

Також Манекін пояснює, що росіянам в донецьких в’язницях і колоніях доводиться особливо важко. Адже більшості місцевих передають посилки з волі, що в жахливих умовах виправних установ допомагає вижити.

Джерело в «Союзі добровольців Донбасу» (тільки через СДД в гарячу точку відправлялося воювати більше 10 тисяч росіян) стверджує, що росіян в катівнях «ДНР» сьогодні сидить більше 500.

«Влада Росії не роблять заради звільнення наших громадян ніяких дій, — пояснює співрозмовник в СДД. — Вони — поза законом. Як тільки ці хлопці перейшли кордон, їх просто змило в унітаз».

Видання поспілкувалося з колишнім найманцем Олексієм, якому вдалося заплатити викуп і вийти з тюрми «ДНР».

Він приїхав у «ДНР» в 2014 році воювати проти «фашистів», але швидко зрозумів правду і розчарувався. У 2015 після захоплення Дебальцевого, потрапив у полон через «незаконний обіг зброї і «віджимання» майна.

Олексію довелося умовляти рідних знайти потрібну суму. В результаті вдалося зібрати 800 тисяч рублів. Викуп в Ростові передали посереднику нібито за послуги адвоката.

Читайте далее: Украинская власть отказалась от своих граждан: пенсии в ОРДЛО — из-за чего переселенцев с Донбасса лишают социальных выплат и как можно решить сложившуюся ситуацию