Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко направила до очільника парламенту Андрія Парубія заяву з вимогою розгляду на першому пленарному засіданні наступної сесії питання зняття з неї недоторканності.

Про це вона написала у Facebook.

«Я вже направила на Голову ВР заяву з вимогою на першому засіданні ВР у вересні 2018 року першим питанням на вимогу «Батьківщини» поставити питання зняття з мене недоторканності. Другим питанням вимагатиму поставити голосування змін до Конституції щодо недоторканності всіх депутатів. Цікаво, як проголосує БЮТ», — зазначила вона.

Нагадаємо, 19 червня цього року Конституційний суд України визнав конституційним президентський законопроект про скасування депутатської недоторканості нардепів з відтермінуванням до 2020 року.

19 червня Конституційний суд України (КСУ) на засіданні визнав конституційним президентський законопроект про скасування депутатської недоторканості нардепів з відстрочкою до 2020 року

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу КСУ.

Зазначається, що Верховна Рада України звернулася до КСУ з клопотанням надати висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Зокрема, законопроект пропонує:

1. Внести зміни до статті 80 Конституції України, виклавши її у наступній редакції:

«Стаття 80. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп».

2. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2020 року».

«У пояснювальній записці до Законопроекту зазначено, що питання щодо скасування недоторканності народних депутатів України досі залишається невирішеним і не втратило своєї актуальності. Суспільна думка з цього приводу свідчить, що «гарантії недоторканності народних обранців в існуючому обсязі є невиправданими та по суті перетворилися в гарантії безкарності», — зазначили в КСУ.

Перевіряючи Законопроект на предмет його відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України, Конституційний Суд вирішив, що даний документ відповідає цим статтям.

«Визнати таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (реєстр. № 7203)», – підсумували в КСУ.

Нагадаємо, що 17 жовтня 2017 року президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект закону №7203 про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України), яким пропонується скасувати депутатську недоторканність із 2020 року.

28 червня президент Петро Порошенко закликав Раду якнайшвидше ухвалити зміни до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності.

Президент зазначив, що не бачить «жодних причин, щоб зволікати зі скасуванням депутатської недоторканності».

Він нагадав, що 20 червня Конституційний Суд схвалив президентський законопроект щодо змін до Конституції в частині недоторканості депутатів.

«Я чекаю, що Верховна Рада, не зволікаючи часу, якнайшвидше прийме ці зміни до Конституції. Адже кожен народний депутат обіцяв зняти депутатську недоторканість. Прошу, зараз дуже гарний час для цього рішення», — підкреслив Порошенко.

Він наголосив, що під час судової реформи було скасовано недоторканість суддів.

«Я впевнений, що така сама доля має чекати і мої конституційні пропозиції про недоторканність депутатів. Ми зробили все необхідне для цього. Ми передбачили, що недоторканість буде знята з депутатів вже наступного с кликання, і буде діяти з 1 січня 2020 року», — додав президент.

2 липня спікер Ради Андрій Парубій припустив, що розгляд цього питання може відбутися восени.

«Я зацікавлений в тому, щоб це питання було розглянуте чимшвидше. На сьогодні ми ще не маємо рішення комітету. Але навіть якщо рішення комітету буде в цю середу, нам необхідно буде добре проаналізувати з головами фракцій, чи ставити його в літній тиждень, чи ставити в перший тиждень вересня, коли буде вища мобілізація», — сказав спікер парламенту.

Читайте далее: Геращенко против Усика: «Герои Украины на Донбассе — они защищают страну в реальных боях с Москвой, а не в Москве», — звание Героя Украины еще нужно заслужить