Поле битви ЦАР або як ПВК “Вагнер” знищують журналістів МО РФ: «Напередодні в російських ЗМІ було повідомлено про те, що в Центральноафриканській республіці знищили три журналіста РФ»

Намедни в російських ЗМІ було повідомлено про те, що в Центральноафриканській республіці (ЦАР) загинуло три журналіста РФ, а саме Орхан Джемаль, Кирило Радченко та Олександр Расторгуєв.

І ось, здавалося б, можна було б обійти стороною даний інцидент, адже що дивного в тому, що в країні, охопленій громадянською війною, загинули журналісти. Однак росіяни приїхали в ЦАР не знімати фільм про протистояння прихильників і супротивників Франсуа Бозізе і Фаустина-Вірменія Туадера, а про участь в цьому конфлікті ПВК “Вагнер”. Але, про все детальніше і трохи передісторії.

Як відомо ПВК “Вагнер” знаходиться на службі особисто Володимира Путіна, а контролює дану структуру Євген Пригожин, відомий так само як “Кухар Путіна”. Вирішуючи гібридні завдання, від Донбасу до Сирії, дана організація дозволяла, що не марая рук, виконувати найбруднішу роботу в інтересах Кремля.

Але все пішло наперекосяк коли Пригожин перейшов дорогу міністру оборони Сергію Шойгу, по суті, доповівши про звільнення сирійської Пальміри раніше Кужугетович. З того моменту у ПВК “Вагнер” в Сирії почалися перебої зі своєчасними поставками боєприпасів, була відібрана важка техніка, а кульмінацією протистояння став розстріл російських найманців, кинутих на забій під Дейр-ез-зором.

Але якщо можна подумати, що в даному випадку мова про протистояння МО РФ і ПВК “Вагнер” (читай ФСБ) проходить тільки в розрізі защемленого гідності, то ви помиляєтеся. Йдеться ще й колосальних фінансових потоках, які в умовах режиму санкції і зменшення фінансування являє собою дуже ласий шматок.

І ось, після того як в Сирії Шойгу здобув перемогу над Пригожиним, морально і фізично принизивши ПВК “Вагнер”, російські найманці відправляються в ЦАР, про що вперше заговорила французька газета Le Monde в червні. А 28 липня туди ж відправляються російські журналісти видання “Известия” (по крайней мере, у них при собі були посвідчення даного ЗМІ), особливо наближеного до ГРУ РФ, знімати фільм про “Вагнеровцах” і на наступний же день гинуть.

Окремо хотілося б відзначити, що Орхан Джемаль ставився до елітної касти російських Воєнкори, побувавши в багатьох гарячих точках, від Північного Кавказу і Іраку, до Лівії і Сирії. До речі, в Лівії він працював з добре нам знайомих Маратом Сайченка, який в 2014 році на Донбасі був затриманий при спробі перевезення ПЗРК. А тому, загинути на наступний же день після приїзду в країну призначення це більш ніж парадоксальне збіг.

Без сумнівів, Орхан Джемаль і його колеги повинні були зняти в інтересах МО РФ викривальний і критичний матеріал по ПВК “Вагнер” з метою дискредитації даної організації. Паралельно з тим під патронатом МО РФ зараз набирає популярність ПВК “Патріот”, створене на противагу ПВК “Вагнер”.

Шойгу, окрилений успіхом приниження Пригожина в Сирії, а так само обмеживши контроль за грошовими потоками Дмитру Рогозіну, вирішив повністю підім’яти під себе і ринок приватних військових компаній. Але, “Кухар Путіна” так легко здаватися не збирається і журналістів МО РФ без тіні сумніву стратили в ЦАР. А це не виключає, що скоро і самі ПВК між собою почнуть “розбір польотів” із застосуванням широкого спектру калібрів.

Alexander Kovalenko

Ранее Hyser писал про то, что «Благодаря рф на Донбассе у детей нет будущего и «хана» психике»: о чем молчат ватные «СМИ» и как на самом деле живут украинские дети в оккупации на Донбассе