Чергова «перемога»: Суд відновив на посаді прокурора злочинця та корупціонера — здається, в цій країні антикорупційний суд працювати чесно не буде ніколи

Суд поновив на посаді прокурора, затриманого за хабар із «зятем Ківалова»

Суд поновив на посаді колишнього заступника прокурора Подільського району Києва Олексія Білого, якого підозрюють в отриманні 150 тис. доларів хабара.

Таке рішення Київський апеляційний адміністративний суд ухвалив 18 липня.

«Поновити Білого Олексія Володимировича, на посаді прокурора Київської місцевої прокуратури № 7», – йдеться у вироку.

Суд погодився визнати протиправним та скасувати наказ про звільнення Білого та позбавлення його чину «радник юстиції».

Також колегія ухвалила виплатити екс-прокурору заробіток за два з половиною роки «вимушеного прогулу» – 467 893 гривень без урахування податків.

Заробіток за один місяць, 15 72 гривень, Білому мають виплатити негайно, як і поновити на посаді.

Колишній прокурор вже намагався оскаржувати своє звільнення в суді – у квітні цього року його позов розглядав Окружний адміністративний суду Києва. Тоді судді відмовили йому в усіх його проханнях, зазначивши, що Білого правомірно звільнили за порушення присяги.

В свою чергу, колегія апеляційного суду вирішила, що службове розслідування, на підставі якого посадовця звільнили, було «формальним і поверхневим».

В ході нього, на думку суддів, досліджувались виключно матеріали кримінального провадження за підозрою Білого, але не обставини, які б свідчили про вчинення ним саме дисциплінарного проступку.

У листопаді 2015 року правоохоронці затримали екс-прокурора Подільського району Києва Сергія Нечипоренка та чинного на той момент заступника прокурора цього району Олексія Білого.

На них відкрили справу за хабар у 150 тисяч доларів за закриття кримінального провадження.

Пізніше суд призначив їм арешт з альтернативою застави у 3,45 мільйона гривень.

ЗМІ називають Сергія Нечипоренка зятем нардепа від «Опоблоку» Сергія Ківалова. Однак сам депутат це заперечує, як і те, що його дочкою є Ірина Орєхова, дружина Нечипоренка.

Чергова «перемога»! Суд відновив на посаді екс-зама прокурора Подільського району Києва Олексія Білого, якого піймали на хабарі в 150 тисяч доларів

Ось як все провернули. Судді Київського апеляційного адмінсуду (Губська, Федотов, Епель) вирішили, що розслідування щодо прокурора було проведено неякісно і відновив Білого на посаді. Це ще не все: суд зобов’язав виплатити йому майже півмільйона зарплати за час вимушеного прогулу. Дайте йому ще підвищення і орден! Це буде в дусі часу.

Читайте далі на hyser: Чому з корупцією боротися в Україні марно: якби замість відібраних 27 співробітників для ДБР комісія відібрала інших 27, все одно була б «зрада», бо і ті б виявилися «чиїмись людьми»