У Латвії пропонують «розчленувати» Росію заради спокою в Європі: в Європі пропонують відповісти Росії її ж монетою — такого «сусіда» не потрібно нікому

У Латвії пропонують «розчленувати» Росію заради спокою в Європі

Депутат сейму Латвії Олександр Кірштейнс заявив, що Росію необхідно «роздрібнити» на декілька частин для «спокою» у Європі

За словами Кірштейнса, це принесе спокій в Латвію і інші європейські країни. Він також додав, що Росію варто «роздрібнити» на малі країни за етнічним складом. Кірштейнс наголосив, що після цього «закінчаться всі військові конфлікти».

– Тільки коли Росія розпадется на більш дрібні країни за етнічним складом, військові конфлікти закінчаться, і в Європі настане мир на довгі роки, – написав він.

Зазначимо, Латвія активно бореться проти російської пропаганди.

Нагадаємо, президент Латвії Раймондс Вейоніс схвалив поправки до закону про вищі навчальні заклади, які передбачають заборону навчання російською мовою у приватних коледжах і вузах.

У Латвії остаточно заборонили навчання російською мовою

Президент Латвії Раймондс Вейоніс схвалив поправки до закону про вищі навчальні заклади, які передбачають заборону навчання російською мовою у приватних коледжах і вузах

Зазначається, що президент проігнорував прохання опозиційної фракції «Згода», керівників низки вузів і недержавних організацій щодо відкладання цих змін.

До цього дія закону поширювалася лише на державні навчальні заклади, але влада вирішила, що аналогічні зміни необхідні й для приватних вузів і коледжів.

Нагадаємо, у червні Сейм Латвії схвалив в остаточному читанні поправки до закону про вузи, які передбачають заборону на навчання російською мовою в приватних вузах і коледжах.

Сейм Латвії ухвалив в остаточному читанні поправки до закону про вузи, які передбачають заборону на навчання російською мовою в приватних вузах і коледжах.

Міністерство освіти і науки країни пропонує дозволити вузам і коледжам, які реалізують програми навчання мовою, що не відповідає вимогам закону, продовжити їх реалізацію до закінчення терміну акредитації програм. Однак після 1 січня 2019 року прийом студентів на такі програми не буде дозволений.

Відповідно до чинного закону, іноземною мовою дозволяється здійснювати навчання за програмами, де це необхідно для досягнення цілей навчання (мовні і культурні програми).

Як пояснили в міністерстві, зміни, які регулюють вживання мов у приватних вузах, йдуть за недавно затвердженими поправками до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід на навчання тільки державною мовою в середній школі.

До тепер закон про вузи регулював використання мов лише у державних вузах.

Довідка: Навчання у вузах, як і раніше, можна буде проводити однією з мов ЄС. У державних вузах Латвії навчання мовами ЄС можливе лише в окремих випадках — для іноземних студентів і за програмами, передбаченими договорами про міжнародне співробітництво. При цьому іноземні студенти обов’язково вивчають латиську мову, якщо навчання триває довше шести місяців.

Нагадаємо, приблизно третина студентів приватних вузів Латвії навчалися минулого року російською мовою.

У Латвії запропонували покинути країну всім, кому хочеться все по-російськи.

Парламентський секретар Міністерства юстиції Латвії (VL-TB/LNNK) Яніс Ієсалнієкс, запропонував жителям країни, яких не влаштовує латиська мова, покинути її.

Таку заяву політик зробив у своєму Twitter.

Ієсалнієкс написав у мікроблозі таке:

«Якщо комусь тут, в Латвії, не подобається і хочеться, що все було по-російськи, тоді сміливо можете повертатися на батьківщину».

Читайте далі на hyser: Из грязи в князи. Или из наложницы в императрицу: — история безграмотной девушки из Латвии которая мягко говоря не блистала красотой, но при этом доказала, что в жизни нет ничего невозможного.