Путін заслав «свою» людину до українських ЗМІ: кум Путіна покупає українські телеканали — депутат Вікторія Сюмар пропонує спецслужбам придивитися до того, хто впливає на інформаційний простір України

Купівля телеканалів: Сюмар хоче, щоб спецслужби придивилися до кума Путіна

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформполітики, нардеп Вікторія Сюмар вважає, що владі треба пильніше придивитися до Віктора Медведчука, який є кумом Путіна і при цьому вільно веде бізнес в Україні і може мати стосунок до купівлі низки українських телеканалів

Про це вона заявила в інтерв’ю «Українській правді», передає ЗМІ.

«Дивує, що кум Путіна спокійно веде бізнес в Україні і може мати стосунок до купівлі телеканалів. Але довести це досить складно. По інформаційній політиці ми можемо лише здогадуватися. Якщо це оформлені росіянами якісь офшорки через колишню родину Януковича, і коли вони там переоформлюються на інших осіб, то у них просто може з’явитися інший управляючий у форматі того ж таки Медведчука. Це може бути», — заявила Сюмар.

«Хороше дослідження зробили колеги з «Детектор медіа», які показали, що за останній місяць Медведчука в ефірі 112 каналу з’явилося більше, ніж за попередній рік. Це про щось свідчить?», — додала нардеп.

Водночас вона каже, що довести причетність Медведчука до купівлі телеканалів складно.

«Це зайвий раз говорить або про слабкість українських спецслужб, або про їхнє небажання це доводити. Ви знаєте, що Медведчука дуже часто називають переговорником між українським президентом і російським. І він давно виїжджає на цій темі. Хоча я думаю, що до нього є надзвичайно багато питань», — сказала Сюмар.

Нагадаємо, стосовно Медведчука, на ринку зараз багато говорять про те, що він купив чи купує 112 канал, NewsOne. Раніше були чутки про ZIK.

Кум Путіна Медведчук балотуватиметься до Верховної Ради: стало відомо, у складі якої партії

Представник України у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук братиме участь у виборах до Верховної Ради у 2019 році. Так, задля цього він вступить до складу однієї з українських політичних партій.

Як заявив в ефірі телеканалу «Україна» народний депутат і лідер партії «За життя» Вадим Рабінович, Медведчук вступить саме до складу його партії та очолить напрямок щодо «відновлення миру» з Росією.

Рабінович розповів, що 25 липня у прямому ефірі він представляв програму своєї партії, а глядачі голосували за тих осіб, яким можна довірити той чи інший напрямок.

Українці запропонували, щоб Віктор Медведчук очолив напрямок по відновленню миру з Росією, відновленню переговорів з СНД, – сказав голова партії «За життя».

Рабінович також розповів, що 25 липня запросив Медведчука у свою партію, а вже 26 липня той погодився.

Водночас прес-служба Медведчука теж сповістила, що той прийняв пропозицію Рабіновича.

Я підтримую програму, цілі і завдання партії «За життя» – партії миру і творення, яку, переконаний, підтримають і мільйони українців. Я приймаю пропозицію Вадима Рабіновича і щиро дякую йому і всім, хто висловив мені довіру, проголосував за мою кандидатуру. Мир на Донбасі, відновлення відносин з Російською Федерацією та країнами СНД – ось ключові завдання, які стоять перед Україною, перед усіма нами,
– заявив Медведчук.

Віктор Медведчук пояснив, чому вибрав Володимира Путіна хрещеним для своєї доньки.

«По-перше, у мене були тоді дружні стосунки з паном Медведєвим, ми були главами президентських адміністрацій. У мене були нормальні, ділові стосунки з паном Путіним. І просто десь в бесіді виникло це питання», — розповів Медведчук.

За словами керівника організації «Український вибір», в 2004 році, коли у нього народилася дочка, він звернувся до дружини Медведєва і Володимира Путіна з проханням, щоб вони стали хрещеними дитини. І вони погодилися.

У той же час Медведчук не захотів відповідати, чи вважає російського президента своїм другом.

«Коли мова йде про таку людину, то таке питання можна задавати тільки йому … а мені некоректно про це говорити», — зазначив він.

Віктор Медведчук казав, що не вважає Росію агресором.

Читайте далі на hyser: «Ось ця особа закликає українців стати на коліна перед Путіним, але воїни-ветерани знають як розмовляти з нелюдями»