«Він торгується»: карликовий диктатор звільнить українських політв`язнів лише за одної умови — у Порошенка озвучили ультиматум, який висунув Путін

Президент Росії Володимир Путін вимагає зняти санкції з РФ в обмін на звільнення в’язнів Кремля.

Про це в інтерв’ю виданню Сегодня заявила народний депутат (БПП) і представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко, наголосивши, що питання про політичних в’язнів російського режиму є дуже важливим.

«Їх було близько 3000 осіб, зараз лишилося близько 70 осіб. І за кожного такого заручника Путін намагається виторгувати преференції: я випущу, а ви зніміть частину санкцій тощо. Ми прагнемо звільнити всіх», — зазначила вона.

Луценко також нагадала, що Україна подала позови до міжнародних судів.

«Скажімо, зараз проти Росії в Євросуді з прав людини тисячі позовів як від фізичних осіб, так і від постраждалих банків, підприємств. Величезних збитків від російської агресії зазнали морські порти, компанії «Чорноморнафтогаз», «Нафтогаз України» та інші. І у цих справ є сприятливі для нас перспективи», — наголосила вона.

Нардеп додала, що Україна звернулася до міжнародних судових інстанцій з позовами про порушення Росією морського права.

«Йдеться про Керченський міст, який заблокував для великих суден вхід до Маріуполя і портів Азовського моря. Тим самим РФ «валить» нашу економіку, а також намагається налаштувати населення територій, пов’язаних із Донбасом, проти української влади. Мовляв, якщо в Маріуполі зупиняться заводи, то люди скажуть: навіщо нам така влада», — резюмувала представник президента.

Весною 2014 року, після початку збройної агресії, Росія почала майструвати з українських громадян кровожерливих злочинців – ідеальних героїв для пропагандистського телебачення.

Режисера Сенцова назвали терористом, водія таксі Захтея – диверсантом, історика Клиха – вбивцею.

Загалом у Росії та окупованому Криму за політичними мотивами ув’язнено від 70 до 75 українців. Причому в Україні вони досі не мають правового статусу та соціальних гарантій, а відповідні законопроекти припадають пилом у комітетах ВР.

Кількість українців, ув’язнених у Росії та Криму за політичними мотивами, постійно варіюється, адже нові арешти відбуваються регулярно. До всього, не завжди інформація про незаконне затримання вчасно потрапляє до правозахисників та журналістів.

Переслідування продовжуються за конкретним сценарієм. Після незаконної анексії Криму та вторгнення в Україну російська окупаційна влада почала конструювати образ «небезпечної України», де вулицями гуляють «бандерівці» і «карателі». Це мало залякати росіян і українців та підвищити довіру до російських силовиків.

Першими жертвами стали фігуранти «справи Сенцова», які активно виступали проти анексії Криму. Їхнє затримання – це публічна демонстрація того, що загрожує жителям півострова з проукраїнськими поглядами.

Щоб затримати всіх фігурантів, фабрикували відповідну справу – це звична практика Росії від початку нульових.

Втілювати міф про «карателів», які вбивають і ґвалтують мирне населення Донбасу, не пощастило українцю Сергію Литвинову. Він проживав у Станично-Луганському районі Луганської області. У серпні 2014 року чоловік поїхав лікуватися в Ростовську область, бо місцеві лікарні були розбомбленими. І зник.

Мама Сергія дізналася про арешт сина з новин. Його звинувачували в масових зґвалтуваннях і вбивствах мирних громадян сходу України.

На роль «бандерівців» і «карателів» особливо підійшли активісти Євромайдану.

Учасник Революції Гідності з Київщини Андрій Коломієць наприкінці 2014 року переїхав у Кабардино-Балкарію до нової дружини, де його затримали і засудили так само, як і Литвинова. Чоловіка звинуватили в замаху на вбивство двох колишніх співробітників «Беркуту».

Парадоксально, що Росія судила українця за замах на українців на українській території. Але навіть попри це – судилище відбулося.

Звинувачення в замаху і підкинуті під час обшуку наркотики відберуть у Андрія 10 років.

Читайте далее: «Ти потрібен нам живим, зроби цей подвиг»: Українські митці просять Сенцова припинити голодування — довести щось злодіям в Кремлі неможливо, навіть такою ціною