Відбувся збій та витік інформації у відкритий простір під грифом “Для службового користування”: референдум на Донбасі

Виявляється, не так вже швидко й просто перестала бути актуальною пропозиція Володимира Путіна щодо референдуму на Донбасі про особливий статус, яку він озвучив під час зустрічі з Дональдом Трампом у Хельсінки.

Дональд Трамп її не відхилив, тим більше не відкинув категорично, як про це писав твіти Петро Порошенко, а доручив вивчити питання референдуму на Донбасі держсекретарю США Майку Помпео.

Той у свою чергу дав завдання дослідити пропозицію російського президента послу США в Росії Джону Хантсману, послу США при НАТО пані Кей Бейлі Хатчісон і спеціальному посланцю США в Україні Курту Волкеру.

Відтак американський посол у Москві Джон Хантсман відразу з Хельсінки прямим рейсом вилетів до Брюсселя. Тут, у Брюсселі, у штаб-квартирі НАТО він та його колега посол США при НАТО пані Кей Бейлі Хатчісон винесли питання референдуму на Донбасі щодо його особливого статусу для обговорення Північно-Атлантичної Ради на рівні послів. Але тема не прижилась.

Збій відбувся після того, як з пропозицією ознайомилися посли Німеччини і Франції при НАТО. Вони заявили американцям, що питання Донбасу має вирішуватись виключно в рамках Мінського мирного процесу.

Однак, тут я мушу зробити важливе уточнення. Німецькі та французькі посли при НАТО заявили, що подібний референдум буде можливим лише в тому випадку, якщо миротворча місія Організації Об’єднаних Націй матиме безперешкодний доступ до всіх окупованих областей Східної України. В даний час вони працюють над спільними планами щодо структури такої місії ООН.

Ось саме цими обставинами і пояснюються несподівані візити до Берліну і Парижу глави МЗС Росії Сергія Лаврова і начальника Генштабу РФ, співавтора плану захоплення Криму і окупації Донбасу Валерія Герасимова. До речі, генерал Валерій Герасимов ще з квітня 2014 року перебуває в санкційному списку ЄС.

Нагадаю! Завтра, 26 липня у Берліні представники країн “Нормандського формату” – Росії, Німеччини, Франції, України – на рівні експертів також обговорять можливості розгортання місії ООН на Донбасі.

Rostyslav Demchuk

Раніше Hyser писав про те, що після потрійного удару по РФ “вишенька” нових санкцій від сенаторів США, які можуть стати самими забійними за останні 4 роки