Президент США Дональд Трамп переніс зустріч зі своїм російським колегою Володимиром Путіним на 2019 рік, повідомив радник Білого дому з питань нацбезпеки Джон Болтон.

«Президент вважає, що наступна двостороння зустріч із президентом Путіним має відбутися, коли закінчиться «полювання на російських відьом». Тому ми погодились, що це відбудеться в наступному році», – заявив Болтон.

Він уточнив, що йдеться про розслідування спеціального прокурора США Роберта Мюллера. При цьому Болтон не пояснив, чому вважає, що розслідування завершиться у 2019 році.

Читайте також – Переговори Трампа і Путіна: все, що треба знати

Остання зустріч Трампа і Путіна відбулася 16 липня у фінському місті Гельсінкі. Після неї сторони висловлювали провести ще одні переговори – восени в США.

У США триває розслідування ймовірного втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року. За даними американських спецслужб, за атаками на сервери Демократичної партії, що сталися два роки тому, стояло Головне розвідувальне управління Генштабу Збройних сил Росії.

Комітет Сенату Сполучених Штатів Америки з питань розвідки офіційно погодився із висновками американських розвідувальних служб, які переконані, що Росія втручалася у вибори президента США з метою допомоги кандидату Дональду Трампу.

«Зусилля Росії були широкими, складними і були здійснені за наказом особисто [президента Росії Володимира] Путіна з метою допомоги Дональду Трампу та нашкодити Гілларі Клінтон», – сказав співголова комітету сенатор-демократ Марк Ворнер.

Він заявив, що його комітет мав оцінити роботу розвідки.

«Комітет витратив 14 місяців переглядаючи джерела, проведену роботу та аналітику, і ми не бачимо підстав ставити під сумнів висновки розвідки. Немає сумніву, що Росія доклала безпрецедентних зусиль, щоб втрутитись у вибори 2016-го року», – сказав Ворнер.

Спільна доповідь американських спецслужб щодо втручання Росії у вибори у США була представлена у січні 2017-го року.

27 квітня комітету розвідки Палати представників США оприлюднив доповідь, згідно з якої президент США Дональд Трамп не мав змови з Росією під час президентських виборів 2016 року.

У США триває розслідування ймовірного втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року. За даними американських спецслужб, за торішніми атаками на сервери Демократичної партії стояло Головне розвідувальне управління Генштабу Збройних сил Росії.

На початку серпня 2017 року спецпрокурор Роберт Мюллер скликав велику колегію присяжних для розслідування «російського сліду» у виборах. Мюллер з’ясовує, чи була змова штабу Дональда Трампа з Кремлем з метою підірвати позиції кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Москва втручання у виборчий процес в інших державах категорично відкидає, Трамп називає це розслідування «полюванням на відьом».

На початку серпня 2017 року спецпрокурор Роберт Мюллер скликав велику колегію присяжних для розслідування «російського сліду» у виборах. Мюллер з’ясовує, чи була змова штабу Дональда Трампа з Кремлем з метою підірвати позиції кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Москва втручання у виборчий процес в інших державах категорично відкидає, Трамп називає це розслідування «полюванням на відьом».

Держсекретар США Майк Помпео заявив в середу, 25 липня, що Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму Росією

У заяві під назвою «Кримська декларація» Помпео сказав, що США будуть і надалі наполягати на відновленні територіальної цілісності України. Він сказав, що США дотримуються свого давнього принципу відмовлятися визнати претензії Кремля на суверенітет над територією, захопленою силою, порушуючи міжнародне право. І він закликав Росію «припинити окупацію Криму».

«У злагоді з союзниками, партнерами та міжнародною спільнотою Сполучені Штати відкидають спробу анексії Росією Криму та зобов’язуються підтримувати цю політику до відновлення територіальної цілісності України», — сказав Помпео в заяві, яку було випущено Держдепартаментом перш ніж він дасть свідчення в Комітеті у закордонних справах Сенату.

У заяві Помпео також сказано, що дії Росії «негідні великої нації, вона вибрала шлях ізоляції себе від міжнародного співтовариства».

Нагадаємо, що 23 липня Союз українських організацій Австралії звернувся до глави МЗС країни Джулі Бішоп напередодні її зустрічі з держсекретарем США Майком Помпео, з проханням не послаблювати тиск на путінський режим, зокрема, не визнавати анексії Криму.

Читайте далі: Дональд Трамп «говорит с избирателем на одном языке»: чем может закончиться эксперимент с «кухарками в политике» для США — покажет ближайшее будущее