Як Італія вкотре «прогнулася» під Путіна: В Італії затримали екс-сенатора з Росії, який заявляв про переслідування через позицію щодо України

В Італії затримали екс-сенатора з Росії, який заявляв про переслідування через позицію щодо України. Дмитро Кривицький був членом Ради федерації з 2011 до 2016 року від Новгородської області Росії

В Італії за запитом Росії затримали колишнього члена російської Ради федерації Дмитра Кривицького, повідомляє агентство ANSA.

За словами його адвоката Мауро Анетріні, Кривицький переховувався в Італії від політичного переслідування в Росії за свою позицію щодо українського питання. Він нібито вважав введення російських військ і проведення воєнних операцій на території України незаконними.

За інформацією російського державного агентства «РИА Новости», 26 липня у Венеції пройде перше слухання у справі Кривицького.

Дмитро Кривицький був членом Ради федерації з 2011 до 2016 року від Новгородської області Росії. У 2017 році його заочно арештували й оголосили в міжнародний розшук. За версією слідства, він отримав хабар у 15 мільйонів рублів.

Голова італійського МЗС заявив про дотримання спільної позиції ЄС про невизнання анексії Криму.

Міністр закордонних справ Італії Енцо Моаверо Міланезі заявив, що Італія дотримується спільної позиції ЄС та не визнає анексію Криму, всупереч скандальним заявам очільника італійського МВС.

Про це він розповів у парламенті, передає італійське агентство Anso.

«Уряд вважає, що правила міжнародного права повинні завжди поважатися. Італія не визнала регіональних влад, призначених у березні 2014 року, дотримуючись санкцій відповідно до ЄС», — заявив він у відповідь на запитання депутатки Лаури Болдріні.

МЗС України запросило посла Італії в Україні з метою висловлення протесту та отримання роз’яснень італійської сторони через слова їхнього міністру щодо Криму та Революції Гідності.

Зазначається, що Міністерство закордонних справ України з обуренням сприйняло висловлювання Міністра внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні в інтерв’ю газеті «The Washington Post», в яких ставиться під сумнів суверенітет та територіальна цілісність України.

«Засуджуємо позицію італійського політика як таку, що не грунтується на реальних фактах та суперечить визнаним принципам та нормам міжнародного права», — йдеться в заяві МЗС.

У Міністерстві висловили надію, що уряд Італії вкотре засудить російську агресію проти України, окупацію Криму та Донбасу.

«Впевнені, що безвідповідальні висловлювання та заяви окремих політиків не спроможні поставити під сумнів тверду позицію міжнародної спільноти щодо підтримки України у відновленні свого суверенітету й територіальної цілісності», — підсумували в МЗС.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні заявив, що вважає Крим законно анексованим Росією, а Революцію Гідності в Україні назвав «фейковою» і «профінансованою». Він також додав, що його партія «Ліга», яка має зв’язки з «Єдиною Росією», начебто не отримала жодних коштів від Росії на просування своєї політсили, та й взагалі, що європейські санкції проти РФ повинні бути скасовані.

Але, незважаючи на це, Італія не підтримує санкції проти Росії. На думку глави італійського уряду, до питання санкцій потрібно підходити виваженіше.

Італія відстоювала на саміті ЄС, який запланований на 9 липня, відмову від автоматичного подовження санкцій проти Росії.

Про це заявив прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте напередодні саміту ЄС в Брюсселі, пише Deutsche Welle.

«Ми підтвердимо принцип, що в питанні санкцій (проти Росії через агресію щодо України та анексію Криму — прим.ред.) ніщо не повинно відбуватися автоматично», — наголосив він.

На думку Конте, Євросоюз повинен виваженіше підходити до питання антиросійських санкцій.

Нагадаємо, раніше Джузеппе Конте виступив за перегляд системи санкції щодо Росії за її агресію проти України. За його словами, санкції повинні бути інструментом, який «не повинен пригнічувати розвиток здорових відносин з російським громадянським суспільством».

Читайте далі: Чим небезпечний для України «італійський сєпар»: кримський казус Сальвіні чи цілеспрямована проросійська політика Італії — спробуємо розібратися