Кремль трусить від люті, почувши про “отвєтку” яку готує світ за нахабство РФ в Азовському морі

У відповідь на нахабні дії Росії в Азовському морі Світ вже готує санкції щодо РФ, обговорюється варіант закриття можливості виходу російських кораблів з Чорного моря. Кремль відверто лютує та заявляє про розірвання міжнародних договорів. Український дипломат Володимир Огризко пояснив істерични заяви Кремля.

Росія вводить в оману Україну і світ, натякаючи на перегляд Конвенції Монтре, бо Москва не в змозі реалізувати свої погрози.

“Конвенція Монтре – це відома Конвенція, що регулює проходження кораблів через протоки Босфор і Дарданелли з Чорного до Середземного моря. Росія не може переглянути Конвенцію Монтре, бо це міжнародний документ.

Якщо вона і почне переглядати, то їй просто закриють вихід із Чорного моря і все закінчиться. Це просто фантазії”, – пояснив у коментарі OBOZREVATEL український дипломат Володимир Огризко.

За його словами, Росія не вперше говорить дурниці і спотворює факти, як, наприклад, із референдумом в анексованому Криму. “А чому Путін каже спочатку, що ми організували у Криму референдум, а через день виходить відредагований текст, де слово “ми” прибрали? Тому що це Росія”, – каже дипломат. Що стосується санкцій, то Огризко впевнений, що вони дадуть необхідний ефект.

“Звичайно, це абсолютно правильно, і я думаю, якщо такі санкції на абсолютно неадекватні дії російських прикордонників будуть введені, це стане холодним душем на голову Москви”, – каже він.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко віддав розпорядження відповідним силовим відомствам розпочати активну протидію недружнім діям російських спеціальних служб в Азовському морі.

Цілком обґрунтоване розпорядження прозвучало після того, як кількість кораблів, що прямували до чи з українських портів на Азові і були затримані російськими спецслужбами, досягла півтори сотні.

«Ми не будемо миритися із незаконним захопленням українських та іноземних кораблів, які рухаються в напрямку українських портів, в тому числі Маріуполя, для того, щоб зупинити гірничо-металургійний комплекс» – заявив глава держави.

— Мною були віддані відповідні накази і міністру оборони, і начальнику Генерального штабу, і командуванню ВМС України, щоб ми вжили достатніх заходів, щоб зупинити це порушення закону і зупинити російські провокації при проходженні української Керченської протоки».

З формальної точки зору, президент мав цілковиту рацію. Дії російських прикордонників та співробітників ФСБ створюють загрозу економічним інтересам України – і повинні отримати адекватну відповідь. Дипломатичний компонент якої – у вигляді позову України в міжнародний арбітраж у рамках Конвенції ООН з морського права – вже був реалізований.

Раніше Hyser писав про те, що журналіст б’є на сполох: «Дивна ми країна. Аж зло бере. На відстані 6 км від маріупольских пляжів стоять російські бойові кораблі»