Покарання за корупцію «по-південно корейськи»: екс-президентка Південної Кореї отримала ще більш сурову кару

Колишній президентці Південної Кореї Пак Кин-Хе до вже наявного терміну ув’язнення у 24 роки додали ще 8 років тюрми за корупцію. Про це повідомляє ВВС.

Суд у Сеулі засудив Пак до ще 6 років за незаконне використання ресурсів розвідного агенства країни, та ще 2 роки за втручання у вибори.

Пак, яка є першою жінкою на посаді президента Південної Кореї, бойкотує слухання у її справі, наполягаючи на своїй невинуватості. Вона наголошує на політичній вмотивованості усього процесу.

Нагадаємо, у квітні 2018-го Пак Кин-Хе визнали винною в корупції та зловживанні владою та засудили до 24 років ув’язнення.

«Президент зловживала владою, яка була надана їй громадянами», — сказав суддя, оголошуючи вирок. Він також наголосив, що жорстке покарання необхідне як попередження майбутнім лідерам країни.

Нагадаємо, раніше прокурори вимагали для неї 30 років в’язниці. Прокуратура зазначила, що Пак Кин Хе узурпувала президентську владу, надану людьми та порушила конституцію.

Пак Кин Хе також вимагають оштрафувати на 118,5 мільярдів вонів (110,5 мільйонів доларів).

Нагадаємо, що у Південні Кореї стався корупційний скандал внаслідок чого, президентці Пак Кин Хе оголосили імпічмент. 10 березня Конституційний суд Південної Кореї остаточно затвердив імпічмент президентки.

Це також означає, що Пак Кин Хе повинна негайно залишити резиденцію президента в Сеулі, де вона продовжувала перебувати вже після того, як парламент виніс рішення про імпічмент.

Дострокові вибори повинні відбутись в Південній Кореї через 60 днів. Очікується, що голосування призначать на 9 травня.

Зазначається, що Пак Кин Хе стала першою демократично обраною лідеркою Південної Кореї, яка змушена достроково скласти свої повноваження.

65-річна Пак Кин Хе підозрюється в змові зі своєю подругою Цой Сун Сіль, яка перебуває зараз під арештом, для чинення тиску на великий бізнес країни.

Цой Сун Сіль інкримінується вимагання у підприємців 77,4 млрд вон ($65,7 млн), які переводилися в її фонди.

Слідство вважає, що від її дій постраждали такі компанії як Samsung, Hyundai Motor, POSCO, KT. Фактичний керівник Samsung Лі Чже Ен був заарештований за підозрою в корупції, своєї провини він не визнає.

А 30 березня суд Сеула схвалив арешт екс-президентки Південної Кореї Пак Кин Хе.

Раніше Hyser писав про те, що мер міста на Львівщині, який пропонував встановити шибеницю для корупціонерів, вдруге погорів на хабарі (фото)