Путін дохвалився «чудо зброєю» перед НАТО та ЄС: західні розвідки вирішили перевірити, скільки правди було в заявах Путіна — результати виявилися неочікуваними

Сеанс залякування Заходу, який російський президент провів, розповідаючи про «чудо-зброю», отримав несподівані наслідки. Західні розвідки, здається, вирішили перевірити, скільки правди було в березневих заявах Путіна

«Роскосмос» лихоманить вже четвертий день. ФСБ-шники проводять обшуки в науковому центрі організації — Центральному науково-дослідному інституті машинобудування, а також в дослідницько-аналітичному центрі російської Об’єднаної ракетно-космічної корпорації.

За даними ЗМІ, оперативні заходи здійснюються в рамках розслідування кримінальної справи про держзраду: ФСБ перевіряє 12 осіб з галузі на предмет їх співпраці з іноземними спецслужбами. Внаслідок якої, буцімто, неназваним «країнам НАТО» стали відомі результати таємних розробок російської промисловості в сфері гіперзвукових технологій.

В суботу почалися відставки – зокрема, встиг звільнитися директор дослідницько-аналітичного центру ОРКК Дмитро Пайсон.

Але тим справа не обмежилась. Вже сьогодні стало відомо, що 74-річний науковий співробітник Центрального науково-дослідного інституту машинобудування при «Роскосмосі» Віктор Кудрявцев був заарештований після того, як ФСБ заявила про причетність вченого до передачі однієї з країн НАТО секретної інформації про гіперзвукові технології.

Ходять чутки, що на цьому справа не закінчиться – можливі як нові «посадки», так і тотальна реорганізація внутрішньої структури «Роскосмосу».

Звичайно, наразі складно сказати, чи йдеться про якісь кабінетні ігри, чи і справді з відомства стався масштабний витік інформації. Ймовірніше, до речі, друге – для будь-яких структурних перестановок в «Роскосмосі» у Кремлі і без «шпигунських скандалів» не потребують серйозних приводів.

І як для показового сюжету «про шпигунів, які зусібіч обсіли Росію» – чи засобу відвернути увагу від російської «секс-лобістки» Марії Бутіної, історія з передачею гіперзвукових технологій відбувається якось навдивовижу тихо, залишилась практично поза межами уваги російської пропаганди.

А якщо припустити, що шпигуни і справді проникли в «Роскосмос» і отримали дані про буцімто передові російські розробки, то очевидним стає й інший факт. Причиною такого проникнення став президент Росії Володимир Путін. Особисто.

Бо не можна розповідати про гіперзвуковий блок «Авангард» який «іде до цілі, як метеорит» на швидкості у 20 тисяч кілометрів на годину, нібито залишаючись при тому керованим – і при тому надіятись, що всі просто повірять (чи не повірять) тобі на слово.

Будь-який адекватний геополітичний суперник в такій ситуації відчуватиме себе просто зобов’язаним зазирнути на підприємства російського ВПК. Бодай із ввічливості. От, не виключено, і зазирнули. При тому достатньо оперативно – сеанс розповідей про «нашу непереможну зброю» мав місце у березні, а в липні уже йде розслідування подробиць гіпотетичного шпигунського скандалу.

До відповідальності в якому, з точки зору логіки, годилось би притягувати не тільки 74-літнього вченого Кудрявцева, а й 66-літнього президента, який привернув увагу західних спецслужб у марній спробі налякати світ і продемонструвати свою прив’ялу маскулінність власним виборцям.

А можливий – і, насправді, найбільш вірогідний – інший варіант подій. Який полягає в тому, що ніяких «керованих гіперзвукових глайдерів» у Росії немає. А все, що є – це витягнуті з архіву розробки радянської ери під назвою проект «Холод» і «Холод-2».

Бо якщо в січні цього року російські вчені розповідали, що «розпочали роботи над маршевим двигуномі теплозахистом» гіперзвукового глайдера, то можна бути впевненим, що істотних проривів у цій галузі не було ні до березня, коли штовхав промову Путін, ні навіть до червня, коли, гіпотетично, Кудрявцев передав шпигунам всю правду про страшну російську зброю. А полягала правда у тому що зброї немає – і невідомо, чи колись вона буде.

Читати далі на hyser: Как «крысчане» «донбасян» предавали: Донбасс своим «путинвведи» частично выполнил задачу прикрытия Крыма и ведет дело к полному захвату Украины — блогер