Кінець прогнилому комунізму: вперше за багато років на Кубі парламент одноголосно схвалив «антикомуністичну» конституцію — нащадки Фіделя Кастро анулювали його досягнення

Парламент Куби одноголосно схвалив «антикомуністичну» конституцію

Національна асамблея народної влади (парламенту) Куби 22 липня одноголосно схвалила проект нової конституції, що відкриває шлях до подальшого розвитку ринкової економіки і розширює права громадян

Глава держави Мігель Діас-Канель після закінчення голосування заявив, що конституційна реформа «посилить згуртованість кубинців навколо революції», передає ЗМІ з посиланням на DW.

Проект нової конституції Куби, що містить 224 статті, вже не ставить за мету побудову комуністичного суспільства. Документ легалізує приватну власність і відкриває шлях до легалізації одностатевих шлюбів. Надалі влада в країні буде розділена між главою держави і главою уряду. З цією метою на Кубі знову вводиться посада прем’єр-міністра.

Правляча на Кубі Комуністична партія вже схвалила проект нової конституції, яка прийде на зміну Основного закону, прийнятому в 1976 році. З 13 серпня — дня народження покійного лідера кубинської революції Фіделя Кастро — і до 15 жовтня цей документ винесуть на всенародне обговорення.

Мігель Діас-Канель закликав співгромадян активно й осмислено обговорити проект нової конституції, який, за його словами, відображає «сьогоднішній день і майбутнє вітчизни». Він наголосив, що кожен кубинець може вільно висловлювати свою думку.

Нагадаємо, 15 липня стало відомо, що комуністичний уряд Куби оголосив про наміри вперше офіційно визнати приватну власність.

Комуністичний уряд Куби оголосив про наміри вперше офіційно визнати приватну власність

Деталі опублікували в пакеті реформ, які розгляне Національна асамблея пізніше цього місяця і може винести їх на вседержавний референдум до кінця 2018-го.

Сучасна конституція Куби, написана у радянські часи, визнає лише державну, кооперативну, фермерську, особисту та спільну власність.

Сотні тисяч кубинців стали самозайнятими з 2010 року у нових приватних компаніях, починаючи від ресторанів і салонів краси.

Зміни відбулися в рамках ринкових реформ екс-президента Рауля Кастро, спрямованих на посилення економіки.

Конституційна реформа також створить позицію прем’єр-міністра поряд з президентом. Це водночас допоможе зберегти Компартію як єдину політичну силу в країні.

Компартійна газета Granma опублікувала короткий зміст нової конституції, але не пояснює специфіки 224 статей.

17 липня на Кубі почали надавати доступ до мобільного Інтернету невеликій кількості користувачів.

Для початку державна телекомунікаційна компанія ETECSA надала доступ до мобільного Інтернету журналістам державних ЗМІ, повідомляє ЗМІ з посиланням на Reuters.

Деякі клієнти кубинської телекомунікаційної монополії ETECSA, в тому числі компанії та посольства, змогли придбати мобільні тарифні плани ще в грудні минулого року.

У свою чергу аналітики відзначили, що доступ до Інтернету послабить контроль уряду над інформацією, яка надходить жителям Куби. У ETECSA також заявили, що до кінця цього року нададуть мобільний Інтернет п’яти мільйонам своїх клієнтів, що становить майже половину населення Куби.

У той час, як більшість країн активно користуються 4G та випробовують 5G покриття, Куба тільки починає ознайомлення з 3G.

Нагадаємо, 19 квітня на Кубі вибрала головою державної ради Мігеля Діаса-Канеля, який до цього обіймав посаду віце-голови органу. Мігель Діас-Канель став першою з 1959 року особою на чолі Куби, яка не носить прізвища Кастро.

Після того, як країна позбавилася від американського протекторату, її очолив Фідель Кастро.

Після того, як він серйозно захворів у 2006 році, виконуючим обов’язки голови Державної ради і уряду став його молодший брат Рауль.

У 2008 році Рауль Кастро був офіційно затверджений главою держави. Очікується, що він залишиться на чолі Комуністичної партії країни після того, як залишив пост голови Державної ради і уряду.

Читайте далі на hyser: «Коммунизм — не утопия, для него нужны особые условия»: чтобы увидеть воочию настоящий рай для людей, достаточно купить билет в Румынию