Днями головне управління розвідки Міністерства оборони України зафіксувало, що на окупованих територіях Донецької і Луганської областей тривають «мобілізаційні заходи» російських окупантів.

Українським розвідникам вдалося встановити, що місцевим жителям віком від 18 до 65 років вручаються повістки з вимогою прибути до «військових комісаріатів». В подальшому з цими особами проводяться збори терміном від двох до чотирьох тижнів в навчальних центрах і на полігонах 1 АК (так звана «армія «ДНР») та 2 АК (так звана «армія «ЛНР») російсько-окупаційних військ.

Варто відзначити, що це далеко не перший випадок подібних «мобілізацій» в «Л-ДНР». Згадати хоча б «перший в історії «ДНР» військово-польовий збір резервістів», який відбувся в квітні 2017-го року. Тоді на загальновійськовий полігон поблизу міста Чистякове (колишній Торез) зігнали за різними даними від 20 до 30 тисяч осіб з усіх міст так званої «республіки», яким видали аж 150 автоматів на всіх.

Щоправда, тоді «мобілізація» так і не вийшла за рамки піар-акції і всі пафосні слова про те, що «це кадровий резерв «армії «ДНР» на випадок відновлення масштабних бойових дій», так і залишились не більше, аніж словами.

Як би там не було, а зараз, за різними даними, у Донецькій і Луганській областях перебуває близько 5 тисяч кадрових російських військовослужбовців і 35 тисяч бойовиків.

Під час АТО цього цілком вистачало для дрібних провокацій на лінії розмежування і залякування прифронтових міст. Однак, події останніх двох місяців, а саме – початок Операції Об’єднаних сил, не лише призвели до великих втрат з боку російсько-терористичних військ, але й добряче налякали військове командування як обох «республік», так і їх кремлівських кураторів.

Адже Збройні сили України не лише впевнено відбивали всі атаки бойовиків, але й досить успішно контратакували, результатом чого стали нові здобутки по всій лінії фронту: поблизу Жолобка, Горлівки, Мар’їнки, на Світлодарській дузі тощо.

Отож, оптимісти цілком вправі думати, що терористи: а) панікують; б) не справляються основними силами; в) зазнають значних втрат.

В контексті цього всього, нинішня «мобілізація» виглядає таким собі панічним латанням дір в бойових порядках терористичних бандформувань, ватажки яких бояться наступу українських військ напередодні президентських виборів (побутує думка, що Порошенку для повторного переобрання потрібна військова перемога зі звільненням нових територій).

Однак, є й інший – більш песимістичний сценарій, який полягає у підготовці Росії до наступу на контрольовану Києвом територію України.

Про це опосередковано свідчать досить багато факторів – від російських провокацій на Азовському морі та брязкання ядерною зброєю на кордоні, до нового потоку біженців з Сирії (спровокованого у тому числі військовими діями Росії), який незабаром досягне Європи і ще більше похитне й без того нестійке політичне становище урядів топ-держав, які підтримують Україну.

Популярные статьи сейчас

Прям как Волочкова! Дочь Потапа показала всем свой шпагат. Вот это растяжка

Я опять хочу: Волочкова показала, как у нее треснуло на самом тайном месте. Очень хочет

Сочи оказался в центре стихийного бедствия! Дети плачут, матери ищут детей, семьи ждут отцов

Показать еще

Певна логіка в цьому є, адже Росія перебуває на межі фінансового краху – цивілізований світ не лише не скасував санкції, але й чітко дав зрозуміти, що скасує їх лише в обмін на повернення Криму Україні. А раз Путін не може дати своєму народу хліба, значить буде намагатись «нагодувати» його видовищем. По суті, нічого іншого йому не залишається. Інша справа, чи «видовище» це буде пов’язане з Україною, чи ні?

Не виключений також варіант, що Путін просто «грає м’язами» у відповідь на демонстрацію Україною сили в рамках ООС. Однак, цей варіант також не виключає широкомасштабного військового зіткнення.

Як би там не було, а Донбас зараз нагадує порохову діжку, яка ось-ось вибухне. Питання лише у тому, яким саме буде цей вибух: зайдуть миротворці ООН, Путін піде на чергове загострення, чи ЗСУ почнуть повномасштабний наступ. Але ми про це дізнаємось лише по факту розвитку подій.

Читайте далі на hyser: В підвалах «ДНР» знову шиють справу проти невинної людини: «сепарів» прибирають свої ж з Москви, а вішають ці справи на українського журналіста