Карликовий президент остаточно повірив у власну всемогутність і «злетів з котушок»: Путін прямо заговорив про загострення на Донбасі і перейшов від завуальованих заяв російського МІДа до прямих особистих залякувань

Несподівано для багатьох 19 липня президент Росії Володимир Путін зібрав нараду з російськими послами і постпредами, чималу частину якої присвятивши українському питанню.

Зокрема, Путін повідомив про ризики загострення ситуації на південному сході України. За його словами, в Україні зараз демонструється відверте нехтування домовленостями, небажання вести діалог зі своїми громадянами, а всі сценарії вирішуються силовим шляхом.

«Ризики загострення ситуації зберігаються на південному сході України. Причини, по суті, ті ж: недотримання сьогоднішньою українською владою взятих на себе зобов’язань, відмову від мирного вирішення конфлікту», – заявив Путін.

Також він застеріг Україну від вступу в НАТО, а НАТО – від прийому до свого складу України.

«На подібні агресивні кроки, які становлять пряму загрозу Росії, будемо реагувати пропорційно. Нашим колегам, які грають на загострення, прагнуть включити в тому числі, скажімо, Україну або Грузію у військову орбіту Альянсу, слід було б подумати про можливі наслідки такої безвідповідальної політики», – зазначив Путін.

За його словами, основа безпеки в Європі полягає у розвитку співробітництва і довіри, а не в розгортанні біля російських кордонів нових баз і військової інфраструктури НАТО, як це відбувається зараз.

За дивним збігом обставин, такі сміливі заяви на фоні продовження світових санкцій проти Росії, Путін зробив буквально через кілька днів після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Гельсінкі. Хоча, всі ми прекрасно розуміємо, що це ніякий не збіг обставин.

Останнім часом дуже багато факторів складаються на користь Росії та її диктатора. Спочатку вони добудували Кримський міст, яким під прикриттям турботи про жителів Криму, фактично відрізали Азовське море від цивілізованого світу. Потім без особливих ексцесів провели чемпіонат світу з футболу, дещо піднявши власний імідж у світі. Ну і в кінці кінців та сама зустріч з Трампом у Гельсінкі багатьма була названа особистим тріумфом Путіна.

Схоже, карликовий президент остаточно повірив у власну унікальність і всемогутність і починає, що називається, «злітати з котушок». Принаймні, інцидент у Вірменії, де російські солдати посеред білого дня без попередження провели військові навчання на території вірменського села, свідчить про щось подібне.

Але повернімось до України. Звісно, можна було б подумати, що Путін просто вирішив «потрясти повітря» гучними «прогнозами», бравуючи перед своєю «челяддю». Однак, є кілька факторів, які змушують серйозніше ставитись до цих заяв.

Кілька тижнів тому ми писали, що на окупованих територіях Донецької і Луганської областей тривають «мобілізаційні заходи» російських окупантів.

Зокрема, всім місцевим жителям чоловічої статі віком від 18 до 65 років вручаються повістки з вимогою прибути до «військових комісаріатів». В подальшому з ними проводяться збори терміном від двох до чотирьох тижнів в навчальних центрах і на полігонах 1 АК (так звана «армія «ДНР») та 2 АК (так звана «армія «ЛНР») російсько-окупаційних військ.

Тут варто відзначити, що й без того зараз, за різними даними, у Донецькій і Луганській областях перебуває близько 5 тисяч кадрових російських військовослужбовців і 35 тисяч бойовиків. Але, як бачимо, Путіну цього замало.

Тому для України в контексті цих заяв варто розглядати найбільш песимістичний сценарій, який полягає у підготовці Росії до наступу на контрольовану Києвом територію України.

Про це, до речі, опосередковано свідчать досить багато факторів – від російських провокацій на Азовському морі та брязкання ядерною зброєю на кордоні, до нового потоку біженців з Сирії (спровокованого у тому числі військовими діями Росії), який незабаром досягне Європи і ще більше похитне й без того нестійке політичне становище урядів топ-держав, які підтримують Україну.

Також про це свідчать і останні дані Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, які показують зростання дестабілізації суспільних настроїв в українських регіонах, не в останню чергу завдяки гібридному втручанню Росії. Зокрема, почастішали випадки повідомлень з Росії про мінування тих чи інших об’єктів у регіонах України.

Головною метою таких повідомлень є сіяння паніки серед населення, формування почуття страху незахищеності у власній державі і суспільстві.

Також не варто забувати, що все це відбувається напередодні президентських виборів, на яких опозиційні до чинної влади проросійські сили прагнутимуть реваншу. І загострення на Донбасі може розглядатись, як один зі способів підриву довіри до нинішньої влади.

Як би там не було, а Донбас зараз і справді нагадує порохову діжку, яка ось-ось вибухне. Питання лише у тому, яким саме буде цей вибух: Путін піде на чергове загострення, чи ЗСУ почнуть повномасштабний наступ. При цьому, при будь-якому варіанті розвитку подій передбачити, чим все закінчиться, наразі неможливо.

Читайте далі на hyser: Путин снова помог «шахтерам» «ОРДЛО» «гуманитаркой»: из России на Донбасс поступили современные автоматизированные станции помех Р-330Ж и топливо