«Так далі не може продовжуватись»: Київ готує відповідь на масову затримку Росією суден в Азовському морі

Кожен день Адміністрація морських портів України (АМПУ) фіксує затримання спецслужбами Російської Федерації в Азовському морі суден для огляду.

З кожним днем кількість затриманих російськими прикордонниками в Азовському морі для огляду суден зростає і на сьогоднішній день складає вже 148 одиниць.

Про це на нараді у Кабміні заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, передає прес-служба Мінінфраструктури.

«Кожен день АМПУ фіксує затримання спецслужбами Російської Федерації суден для огляду, які прямують з/до портів Маріуполь та Бердянськ. Всі дані передаються Міністерством інфраструктури до МЗС.

Ми отримуємо численні скарги від капітанів суден, агентів, які працюють в Бердянському та Маріупольському портах, адміністрацій портів та народних депутатів стосовно безпідставного збільшення кількості затримок суден.

Так далі не може продовжуватись. Необхідно в найкоротший термін сформувати єдину позицію стосовно подальших дій України у відповідь на незаконні дії Російської Федерації», — наголосив Юрій Лавренюк.

У нараді взяли участь представники Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Представництва Президента України в АР Крим, Державної служби з безпеки на транспорті, АМПУ, Морської пошуково-рятувальної служби, Фонду «Майдан Закордонних Справ» та інші.

За результатами наради учасники напрацювали план дій та прийняли низку спільних рішень.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко віддав розпорядження відповідним силовим відомствам розпочати активну протидію недружнім діям російських спеціальних служб в Азовському морі.

Цілком обґрунтоване розпорядження прозвучало після того, як кількість кораблів, що прямували до чи з українських портів на Азові і були затримані російськими спецслужбами, досягла півтори сотні.

«Ми не будемо миритися із незаконним захопленням українських та іноземних кораблів, які рухаються в напрямку українських портів, в тому числі Маріуполя, для того, щоб зупинити гірничо-металургійний комплекс» – заявив глава держави.

— Мною були віддані відповідні накази і міністру оборони, і начальнику Генерального штабу, і командуванню ВМС України, щоб ми вжили достатніх заходів, щоб зупинити це порушення закону і зупинити російські провокації при проходженні української Керченської протоки».

З формальної точки зору, президент мав цілковиту рацію. Дії російських прикордонників та співробітників ФСБ створюють загрозу економічним інтересам України – і повинні отримати адекватну відповідь. Дипломатичний компонент якої – у вигляді позову України в міжнародний арбітраж у рамках Конвенції ООН з морського права – вже був реалізований.

Раніше Hyser писав «Пресувати» росіян на Азовському морі не так вже і просто: чи вистачить сил ВСУ гідно відповісти наглому російському ВМФ — експертний аналіз українських військових сил