Константинополь підготував серйозні новини про Єдину церкву: названі терміни

Наступного тижня в Україну приїдуть представники Вселенського патріарха, які можуть оголосити певні новини з приводу надання Томосу Єдиної помісної Українській православній церкві. Як повідомляють джерела в дипломатичних колах, делегація може взяти участь у заходах, присвячених 1030-річчю Хрещення Русі, передає «РБК-Україна».

У свою чергу в УПЦ Московського патріархату очікують делегації всіх помісних православних церков на ці дати.

«На даний момент майже всі підтвердили свою участь і надіслали нам інформацію про те, хто представлятиме кожну церкву. Хочу сказати, що представники православних помісних церков — Олександрійської, Єрусалимської, Болгарської, Сербської, Румунської та інших — будуть з нами і будуть у нас», — зазначив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) Микола Данилевич.

Однак, за його словами, від Константинопольського патріархату поки відповіді немає.

Як повідомлялось, раніше у Вселенському патріархаті українську церкву назвали матір’ю для російської церкви та дочкою Вселенського патріархату.

Про це заявив член Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату митрополит Елпідофор в інтерв’ю російському журналісту, передає «Укрінформ».

«У випадку з українською церквою принаймні парадоксальним і викривленим є твердження будь-кого про те, що церква у Москві є матір’ю церкви України. Якраз навпаки. Московська церква є дочкою української церкви, яка — українська церква — є дочкою Вселенського Патріархату», — сказав він.

«Знаєте, що християнізація (хрещення) Русі (росів) — не росіян, адже, як відомо, Київська Русь — це інше, тобто сьогоднішніх українців, — сталася за Володимира, з його зверненням. Тобто юрисдикція Вселенського патріархату — це Україна, це Київ, а отже й мати-церква», — наголосив митрополит Елпідофор.

Під час інтерв’ю журналіст заявив, що «України не було» під час хрещення Київської Русі, на що митрополит відповів, що це не важливо, оскільки географічно це та ж територія.

«Можливо, називалася інакше, але ми говоримо про ту саму землю, принаймні про ту ж географічну територію. Так, української церкви матір’ю є церква в Константинополі, а московської церкви матір’ю є церква в Києві», — додав він.

Митрополит наголосив, що надавати автокефалію може виключно Константинопольський Синод і Вселенський Патріарх.

«Патріархат Росії, Румунії, Болгарії, Сербії, Грузії, всі ці церкви прийняли власну автокефалію і патріархальний статус від Вселенського Патріархату, не було спільних підписів інших церков, не було жодного спільного прийняття рішень», — підсумував він.

Раніше Hyser писав про те, що Член Синоду Вселенської патріархії: Московська церква є не матір’ю, а дочкою Української