Внаслідок авіаудару силами РФ по будівлі школи на південному заході Сирії загинуло щонайменше десятеро, 20 осіб, серед яких — діти, дістали поранення.

Про це повідомляє сирійська пошуково-рятувальна група.

«Щонайменше 10 мирних жителів було вбито внаслідок російського авіаудару по школі, яка була притулком на південному заході Сирії», — йдеться у повідомленні.

Один з фотографів, який перебуває на місці події, нарахував 20 поранених, у тому числі дітей.

Удар припав на школу у селі Айн-ель-Тінех, розташованому неподалік від ізраїльського кордону.

У Сирійській цивільній обороні заявили, що будівля школи використовувалася для укриття сімей, які були змушені покинути свої будинки через бойові дії.

Як відомо, Росія підтримує сирійські урядові сили, щоб відвоювати територію у повстанців на південному заході Сирії.

12 липня армія Сирії та військові РФ взяли під контроль провінцію Дар’я, яка є одним з останніх анклавів опозиції в країні, а з 16 липня — контролюють стратегічний пагорб, що виходить на окуповані Ізраїлем Голанські висоти.

Президент США Дональд Трамп вважає доцільним співпрацювати з Росією в питанні сирійського врегулювання для встановлення миру в регіоні.

З відповідними заявами виступили обидва лідери в Гельсінки за результатами двосторонньої зустрічі, що пройшла в понеділок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Як ми вже давно говорили, криза в Сирії є складною. Співробітництво між нашими двома країнами має потенціал для збереження сотень тисяч життів», — зауважив Трамп.

Він додав, що зараз потрібно забезпечити, в тому числі, гуманітарну допомогу жителям Сирії.

«Я також чітко заявив, що Сполучені Штати не дозволять Ірану скористатися нашою успішною кампанією проти ІДІЛ. Ми просто знищили ІДІЛ у цьому регіоні», — зазначив президент США.

Крім того, він підкреслив, що і США, і Росія спілкувалися з ізраїльською стороною щодо врегулювання ситуації в регіоні, досягнення миру, а також ролі Ірану в сирійському конфлікті.

Президент Росії Путін, зі свого боку, зауважив, що «встановлення миру» в Сирії може стати першим прикладом «успішної спільної роботи».

Німеччина, Франція, Британія і США в першу річницю хімічної атаки на сирійське місто Хан-Шейхун поклали відповідальність за застосування хімзброї на режим Асада і РФ.

Про це йдеться в спільній заяві міністрів закордонних справ і Держдепартаменту США, передає «Радіо Свобода»

Міністри звинувачують Росію в невиконанні зобов’язань, взятих на себе в 2013 році. Тоді Москва пообіцяла домогтися від Дамаска повного знищення хімічної зброї. Після цього експерти Ради безпеки ООН зібрали докази про чотири нових хімічних атаки в Сирії. «Замість того, щоб виконати свою обіцянку, Росія наклала вето на продовження розслідувань Ради безпеки», – наголошується в заяві.

Нагадаємо: 4 квітня 2017 року внаслідок хімічної атаки з використанням газу зарину в місті Хан-Шейхун у сирійській провінції Ідліб загинули понад 80 людей, серед яких десятки дітей, постраждали – понад 550. Повстанці поклали провину за напад на сирійські урядові війська.

Росія, яка підтримує режим президента Сирії Башара Асада, заявила, що 4 квітня сирійська авіація завдала удару по східній околиці міста, по складу снарядів з отруйними речовинами.

Читайте далі: «Только что я получил письмо от моей знакомой из Сирии: “Дорогие россияне, я вам расскажу о вашей помощи Сирии»