Російський міністр оборони Сергій Шойгу, який в 2014 році керував операцією по анексії Криму, раптово заявив, що війна між Україною і Росією неможлива. Про це він сказав в інтерв’ю італійському виданню Il Giornale, передають “Факти“.

“Я вважаю, що пряма конфронтація між Росією і Україною неможлива. У нас одні і ті ж коріння, разом ми пройшли через найскладніші випробування, ми боролися пліч-о-пліч, щоб захистити нашу свободу у Другій світовій війні. Всі родичі моєї матері жили в Україні, і я був хрещений в маленькій церкві в шахтарському місті Стаханов на Луганщині.

Я переконаний, що в нашій спільній історичній пам’яті ніколи не буде місця для взаємної конфронтації і ворожнечі “, – заявив Шойгу.

Відзначається, що інтерв’юер ніяк не прокоментував ці слова представника російського уряду.

Однак в тому ж інтерв’ю глава Міноборони РФ озвучив весь набір тез кремлівської пропаганди. Було заявлено, що напруга в світі нібито штучна і створюється американськими елітами, а проти Росії відсутні будь-які докази. Також в РФ вимагають, щоб учасники Нормандського формату, прагнучи до мирк на Донбасі, тиснули не на Кремль, а на українську владу.

Нагадаємо, що Сергій Кужугетович Шойгу — російський державний діяч та політик тувинського походження, міністр оборони Російської Федерації з 6 листопада 2012 року. Генерал армії. Член Бюро Вищої ради партії «Єдина Росія».[1]. Президент Російського географічного товариства.

Академік Академії проблем якості Російської Федерації, Міжнародної академії наук з екологічної безпеки, а також Російської і Міжнародної інженерних академій. Герой Росії.

Підозрюваний у вчиненні особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, миру та міжнародного правопорядку.

Політична кар’єра якого почалася в 1995 р. зі вступу до складу руху «Наш дім — Росія», очолюваного Віктором Черномирдіним. А в 1999 р., у момент передачі влади від Бориса Єльцина Володимиру Путіну, Сергій Шойгу став на чолі нового руху «Єдність». На виборах в Держдуму цей рух поступився КПРФ, зате обійшов очолюваний Юрієм Лужковим рух «Вітчизна — вся Росія».

1 грудня 2001 Шойгу став співголовою партії «Єдина Росія», що утворилася з колишніх конкурентів на виборах до Державної Думи 1999 року (міжрегіонального руху «Єдність» і суспільно-політичної організації «Вітчизна — вся Росія»). Пост лідера «єдиноросів» Шойгу поступився Борису Гризлову.

Після першого успіху на виборах Шойгу, хоч і зберіг високий пост в партійній ієрархії, від активної публічної діяльності відійшов, поступившись перші позиції в «Єдиній Росії» іншим особам. При цьому прізвище Шойгу перебувало на верхніх рядках списків «єдиноросів» як на виборах 2003 р. (другий у списку), так і 2007 р. (Лідер списку партії в самому проблемному для неї регіоні — Ставропольському краї).

У вересні 2015 року Сергій Шойгу був включений до санкційного списку (номер 168 у списку), запровадженого Україною у відповідь на російську збройну агресію. До списку були включені його поплічники — Валерій Герасимов, Олександр Лєнцов, Володимир Шаманов та інші.

Фігурант бази даних центру «Миротворець» як особа, що становить загрозу національній безпеці України і міжнародному правопорядку.

Раніше Hyzer писав про «ДНР», назад у 2014: Захарченко у порівнянні з цим горлівським ватажком невинний ангел. Чого чекати мешканцям окупованого Донецьку, якщо «Бєс» вирішить повернутися до влади