Спеціальній моніторинговій місії в Україні відомо про репортаж програми «Факт» (Fakt) Асоціації суспільного мовлення Федеративної Республіки Німеччина (ARD), що вийде в ефір 17 липня

Про це повідомляється в заяві місії ОБСЄ на Донбасі.

«Місія занепокоєна будь-якими можливим порушенням безпеки і має намір ретельно вивчити всі заяви у відповідності зі встановленими процедурами», — кажуть в ОБСЄ.

Там стверджують, що СММ — це найбільша польова місія ОБСЕ, зосереджена на здійсненні моніторингу та звітуванні про безпекову ситуацію в Україні. Зокрема, в Україні спостерігачі СММ збирають факти на місцях, повідомляють про порушення режиму припинення вогню, сприяють діалогу і здійснюють моніторинг порушень основоположних принципів та зобов’язань ОБСЄ.

«Наша робота була і буде прозорою. Від самого початку своєї діяльності СММ робила все необхідне для впровадження належних заходів захисту даних, а також для протистояння різноманітним кібератакам на Місію. Без належної верифікації СММ ОБСЄ не може коментувати чи вдаватися до припущень із приводу документів невідомого походження.

Утім Місія занепокоєна, що ймовірне проникнення може бути потенційним ризиком для її співробітників, ставлячи під загрозу недоторканість їхньої особистої інформації та їхню безпеку», — вважають в ОБСЄ.

В організації пообіцяли, що СММ ОБСЄ і далі буде реалізовувати свій мандат, сприяючи миру, стабільності і безпеці в Україні, а також зниженню рівня напруги.

Нагадаємо, в розслідуванні телепрограми FAKT німецького телеканалу ARD, яке покажуть увечері 17 липня, йдеться, що внутрішні документи СММ ОБСЄ в Україні, ймовірно, потрапили до російських спецслужб. Розслідування показує, що документи могли бути передані російським агентам від співробітника місії ОБСЄ.

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні може опинитися в центрі шпигунського скандалу — внутрішні документи місії, ймовірно, потрапили до російських спецслужб.

Про це йдеться в розслідуванні телепрограми FAKT німецького телеканалу ARD, яке покажуть увечері 17 липня.

Стислий опис результатів розслідування опубліковано на сайті телерадіомовника Mitteldeutscher Rundfunk (MDR) 16 липня.

У розпорядженні німецьких журналістів опинилася копія цифрового носія, на якому збережені внутрішні звіти місії про події на окупованих територіях Cходу України. Також там є дані про комунікацію заступника голови СММ Александера Хуга. Окрім того, носій містить міні-досьє на членів місії. Там описані риси характеру, схильність до вживання алкоголю, фінансове становище, які типи жінок їм подобаються тощо.

Популярные статьи сейчас

Я опять хочу: Волочкова показала, как у нее треснуло на самом тайном месте. Очень хочет

Премию этому хлопцу! Автолюбитель создал автодом на базе Гелендвагена. Фото

Зеленский, Богдан и Бадоев у стен Кремля: Портнов показал скандальное фото

Показать еще

За даними розслідування FAKT, вся ця інформація була в розпорядженні працівника Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії.

«Розслідування показує, що документи могли бути передані російським агентам від співробітника місії ОБСЄ», — припускають німецькі журналісти.

Александер Хуг у інтерв’ю програмі FAKT заявив, що нині не може сказати точно, що відбулося, «потрібні подальші деталі». Заступник голови місії додав, що СММ ОБСЄ серйозно сприймає будь-які загрози безпеці членів місії. В ОБСЄ, за його словами, перевірять цю ситуацію та вживуть необхідних заходів.

Посольство Росії у Берліні на запит журналістів відповіло, що надання інформації з цього питання — поза їхньою компетенцією.

Довідка: Близько 700 міжнародних спостерігачів задіяні зараз у місії ОБСЄ, яка працює в Україні з березня 2014 року. Загалом місія налічує майже 1200 співробітників, серед яких чимало місцевих на посадах перекладачів, радників та адміністративного персоналу, пише інформагенція dpa. 26 членів місії походять із Німеччини.

Головне завдання СММ — спостерігати за дотриманням перемир’я в зоні конфлікту на Сході України та документувати порушення. Це найбільша спостережна місія в історії ОБСЄ.

Читайте далі на hyser: Бабченко предупредил о большом предательстве: На конференцию ОБСЕ по свободе слова в Киеве приглашены «скандальные» личности