Президент України Петро Порошенко доручив міністру оборони, начальнику Генерального штабу і командуванню ВМС України вжити достатніх заходів, щоб зупинити російські провокації з блокування входження кораблів в українські порти Азовського моря

Про це Порошенко заявив в ефірі телеканалу ICTV.

«Ми не будемо миритися із незаконним захопленням українських та іноземних кораблів, які рухаються в напрямку українських портів, в тому числі Маріуполя, для того, щоб зупинити гірничо-металургійний комплекс, який працює на Донбасі.

Мною були віддані відповідні накази і міністру оборони, і начальнику Генерального штабу, і командуванню ВМС України, щоб ми вжили достатніх заходів, щоб зупинити це порушення закону і зупинити російські провокації при проходженні української Керченської протоки», — сказав Порошенко.

Він зазначив, що Росія використовує для цих атак «захоплений і незаконно анексований Крим з незаконно розташованим там Чорноморським флотом у захопленому Севастополі».

«Ми не будемо з цим миритися. Якщо ми, українці, не захистимо нашу землю, то її ніхто не захистить», — заявив Порошенко.

Водночас, він нагадав, що занепокоєння ситуацією в Азовському морі було також включено в декларацію Саміту НАТО – «і це означає, що не Україна одна засвідчує про ці провокаційні дії».

Нагадаємо, 11 липня міністр інфраструктури Володимир Омелян запропонував розглянути питання затримки Росією українських суден на засіданні Ради нацбезпеки і оборони України і ввести дзеркальні заходи.

«Я вважаю, що це питання повинно бути розглянуте на рівні РНБО, сьогодні ми це обговорили на засіданні Кабміну. Ми фіксуємо з квітня цього року регулярні огляди з метою зупинки суден, які йдуть в напрямках Маріупольського і Бердянського морських портів, ми розуміємо що РФ робить це зумисно, щоб змусити судновласників змінити порти та маршрути, я впевнений, що їм цього зробити не вдасться», — заявив Омелян.

Він додав, що Україна повинна вжити «дзеркальних заходів».

Як повідомлялося, кількість затримок та арешту Російською Федерацією суден, які прямують з/до українських портів через Керченську протоку, на сьогоднішній день вже становить 148 одиниць.

Про це повідомив заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк під час наради, передає прес-служба міністерства.

За його словами, з кожним днем кількість затриманих для огляду суден зростає і на сьогоднішній день складає вже 148 одиниць.

«Кожен день АМПУ (Адміністрація морських портів — ред.) фіксує затримання спецслужбами Російської Федерації суден для огляду, які прямують з/до портів Маріуполь та Бердянськ», — розповів він.

«Всі дані передаються Міністерством інфраструктури до МЗС. Ми отримуємо численні скарги від капітанів суден, агентів, які працюють в Бердянському та Маріупольському портах, адміністрацій портів та народних депутатів стосовно безпідставного збільшення кількості затримок суден», — додав посадовець.

Лавренюк зазначив, що далі так не може продовжуватись і тому необхідно в найкоротший термін сформувати єдину позицію стосовно подальших дій України у відповідь на незаконні дії Росії.

Повідомляється, що наразі напрацьовано план подальших дій.

Президент України Петро Порошенко попередив про можливі атаки Росії на українські порти в Азовському морі.

А заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Георгій Тука повідомив, що нас просто відверто, брутально і по-хамськи витіснили з Азовського моря, відтак українські моряки мають боронити не тільки суходіл і берегову лінію, а й морський престол України.

Читайте також на hyser: «Россия бесцеремонно устанавливает контроль над Азовским морем, перехватывая суда, идущие из украинских портов»: Украина теряет Азовское море