Російська «фабрика тролів» знову зробить кібернапад на США: як Путін впливає на політику конкурента та чи допоможе йому це затриматися на «троні»

Спонсори російської «фабрики тролів», що втрутилася у вибори США у 2016 році, перед виборами до Конгресу, які відбудуться у листопаді, запустили сайт, розрахований на американську аудиторію

Сайт USAReally був запущений у травні Федеральним агентством новин, що входить до імперії, якою, як кажуть, керує союзник Путіна Євген Пригожин. Ця імперія включає «Агентство інтернет-досліджень» — так звану «фабрику тролів», співробітникам якої спецпрокурор Роберт Мюллер пред’явив звинувачення раніше цього року.

Московський офіс USAReally знаходиться у тому ж будинку, що і «Федеральне агентство новин».

«Фабрика тролів» у Петербурзі також перебувала «під крилом» ФАН — зараз «тролі» переїхали до нового власного семиповерхового комплексу, а їхня колишня штаб-квартира здається в оренду.

Агентство пише, що сайт USAReally виглядає на диво дилетантським — одразу впадає до очей незграбність дизайну, граматичні помилки, посилання на російські соціальні мережі. Мета сайту, якщо судити по тому, що написано — надавати американцям «об’єктивну та незалежну» інформацію. У матеріалах сайту представлені теми, які дійсно є для американців цікавими, наприклад, щодо прав на носіння зброї, іммігрантів та прав ЛГБТ.

Наразі сайт практично не працює. AP вважає, що «тролі» чекають вересня, коли ситуація стане більш зрозумілою за підсумками партійних праймеріз. Але не виключено, що сайт апрацює до початку президентських виборів 2020 року, які мають значно більше значення для зовнішньої політики США.

Тим часом експерти не впевнені, що «тролям» вдасться повторити успіх 2016 року.

Нагадаємо, у травні повідомлялося, що російська «фабрика тролів» у Санкт-Петербурзі продовжує активно впливати на енергетичні ринки США.

Про це йдеться у звіті Комітету з питань науки, космосу і технологій Палати представників американського Конгресу.

Головною темою доповіді Комітету стала діяльність російського Агентства інтернет-досліджень (IRA), «фабрики тролів» у Санкт-Петербурзі. Саме ця установа — одна з тих, яка активно втручається у справи інших країн через кіберпростір.

«Росія була активно залучена до узгоджених зусиль з метою підриву американських енергетичних ринків та впливу на внутрішню енергетичну політику, використовуючи американські медіа-платформи», — йдеться у документі.

Енергетичний бум у США, який став можливим завдяки фрекінгу та іншим інноваційним технологіям буріння, допоміг перетворити США на світового лідера у виробництві сирої нафти та природного газу, що поставило під загрозу доходи від продажу нафти та газу на Росії.

Комітет для своєї доповіді отримав інформацію зі статистики соцмереж: «У період з 2015 року по 2017 рік, за оцінками, було 4334 акаунтів IRA у Twitter, Facebook та Instagram, від яких надійшло приблизно 9097 російських повідомлень або твітів стосовно енергетичної політики США або поточних енергетичних подій».

«Згідно з інформацією, наданою Twitter, більш ніж 4% всіх твітів IRA були пов’язані з проблемами енергії та навколишнього середовища, значна частина контенту, якщо порівнювати з 8% твітів IRA, які були пов’язані з виборами в США», — йдеться у звіті.

У квітні у Facebook заблокували більше 270 сторінок, якими управляло російське «Агентство з вивчення інтернету».

Про це повідомив засновник соцмережі Марк Цукерберг на своїй сторінці у Facebook:

«Сьогодні ми робимо важливий крок, щоб захистити недоторканність виборів по всьому світу — ми блокуємо понад 270 сторінок і акаунтів, якими керувала російська організація «Агентство з вивчення інтернету». Більшість наших дій проти «Агентства» на даний момент були спрямовані на те, щоб запобігти втручанню в закордонні вибори.

Зараз ми блокуємо їх сторінки, які таргетували люди, які живуть у Росії. Це «Агентство» не раз діяло підозріло і намагалося маніпулювати людьми в США, Європі та Росії… Цей набір сторінок… був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою у сусідніх країнах, таких як Азербайджан, Узбекистан та Україна», — написав Цукерберг.

Він додав, що для підвищення безпеки Facebook компанія до кінця року найме ще 5 тис. співробітників до 15 тис. уже працюючих, які будуть займатися інформаційним захистом мережі.

Читайте далі: Трамп забрав «з під носа» Росії її найсильнішого союзника: опубліковано дружнє листування Президента США та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина