Трамп забрав «з під носа» Росії її найсильнішого союзника: опубліковано дружнє листування Президента США та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина

Президент США Дональд Трамп опублікував лист, отриманий від лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Послання глави КНДР Трамп опублікував у Twitter.

У листі Кім Чен Ин зазначив, що дуже цінує зусилля президента США у питанні поліпшення відносин між країнами, а також вважає важливим саміт лідерів США та КНДР, який пройшов у Сінгапурі.

«Я глибоко вдячний за енергійні та надзвичайні зусилля, що вживає Ваша високоповажність пане президенте для поліпшення відносин між двома країнами та сумлінного виконання спільної угоди», — йдеться в листі.

Також Кім Чен Ин висловив впевненість, що зусилля обох лідерів у розвитку відносин між США та КНДР призведуть до конкретних кроків, які прискорять нову зустріч.

На сінгапурському острові Сентоса відбулася зустріч Дональда Трампа та Кім Чен Ина. Це перша зустріч діючих лідерів країн в історії.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин під час перемовин не відповів на запитання, чи відмовиться його країна від ядерної зброї, проте Трамп заявив, що переговори з КНДР відбулися краще, ніж будь-хто міг очікувати.

Наприкінці зустрічі лідери США та КНДР заявили про підписання «дуже важливого та всеосяжного документу», не назвавши пунктів, включених у нього.

Кім Чен Ин прокоментував підписання «історичного документу»:

«Ми мали історичну зустріч та вирішили залишити минуле позаду і ми підписуємо істричний документ», — сказав північнокорейський лідер.

Кім Чен Ин наголосив, що хотів би висловити свою вдячність Трампу за можливість цієї зустрічі відбутися.

«Ми мали історичну зустріч та вирішили залишити минуле позаду і ми підписуємо істричний документ», — сказав північнокорейський лідер.

При наближенні підписаного лідерами документу можна побачити, що «Президент Трамп гарантує безпеку КНДР, а лідер Кім Чен Ин підтверджує свою тверду і непохитну прихильність до повної денукліаризації Корейського півострова».

Згодом ВВС опублікувало 4 пункти договору:

1. Сполучені Штати та КНДР зобов’язуються встановити нові відносини між США та КНДР відповідно до бажання народів обох країн досягти миру та процвітання.

2. Сполучені Штати та КНДР об’єднають свої зусилля зі створення тривалого та стабільного мирного режиму на Корейському півострові.

3. Знову підтверджуючи Декларацію Панмунджону від 27 квітня 2018 року, КНДР зобов’язується докласти зусиль для повної денуклеаризації (ядерне роззброєння, — ред.) Корейського півострова.

4. США і КНДР домовляються про те, щоб ідентифікувати і повернути в Америку останки американських військовополонених, які перебувають в КНДР з часів Корейської війни.

Трамп та Кім Чен Ин привітали одне одного, потиснувши руки. Пізніше вони перейшли до закритих переговорів, на яких були присутні лише їхні перекладачі.

До зустрічі країни готувалися кілька місяців. До складу делегації Кім Чен Ина входили міністр закордонних справ і заступник голови Центрального комітету партії. Раніше передбачалося, що на переговорах буде присутня сестра Ина Кім Е Чжон.

До складу делегації Трампа входили держсекретар Майк Помпео, радник з нацбезпеки Джон Болтон, начальник штабу Білого дому Джон Келлі і перекладач.

Перемовини завершилися робочим ланчем. Трамп під час зйомок журналістами, жартуючи попросив сфотографувати їх з північнокорейським лідером так, щоб вони виглядали «стрункими та привабливими».

Президент Дональд Трамп заявив, що він «обов’язково» запросить Кім Чен Ина до США, якщо їхні переговори на вищому рівні в Сінгапурі пройдуть добре.

Читайте також: Тайная встреча Трампа и Порошенко состоялась: Президент Украины тщательно пробрифовал президента Трампа