День святої Ольги: Що можна і чого не варто робити 24 липня

Молилися в цей день святій княгині Ользі, щоб вона послала гарну погоду

У цей день, 24 липня, вшановували святу Ольгу, яка була дружиною князя Ігоря. До ікон Святої Ольги моляться про втіху вдови, а молоді дівчата просять вдалого заміжжя.

Ігор та Ольга уклали шлюб, і незабаром у них народився князь Святослав. Сімейство недовго прожило разом, адже Ігоря вбили древляни. Після цього правитель древлян запропонував Ользі вступити з ним у шлюб. Та зробила вигляд, що згодна це зробити і заманила посольство древлян до Києва, де їх вбила.

Після цього вона розпорядилася спалити місто Іскоростень — столицю древлян. Жителі міста були або вбиті, або продані в рабство. Ці легенди говорять про те, що Ольга була жорстокою людиною. У той же час, відомі її благі справи. Так, літописи містять відомості, згідно з якими Ольга активно займалася облаштуванням господарського та політичного життя своєї держави.

За переказами, Ольга вирушила до Константинополя, щоб познайомитися з християнським вченням. Ольга прийняла хрещення, отримавши ім’я Олена, і повернулася до Києва з іконами і книгами.

Син Ольги, Святослав, не побажав прийняти хрещення і був язичником. Незважаючи на старання Ольги, за часів його правління прихильників християнської віри було дуже мало. Своїх онуків Ольга все-таки привчила до християнської віри, її справу зміг продовжити один з онуків — Володимир, за правління відбулося хрещення Русі.

До ікон Святої Ольги моляться про втіху вдови, а молоді дівчата просять вдалого заміжжя. Їй моляться, щоб уберегти себе і дітей від біди, а також про повернення чоловіка в сім’ю. Крім того, їй моляться про зміцнення новонавернених християн. Свято Ольга також вважається заступницею матерів синів і вдів.

У цей період спостерігався розпал польових робіт. Дощі, а особливо грози, які супроводжуються сильним громом, у цей день обіцяли рибалкам багатий улов, а сонце — гарний урожай хліборобам. Зазвичай дуже жаркий день. Особливо спекотно повинно було бути, якщо вдень карпи плескаються біля поверхні води.

Говорили, що 24 липня настав час жнив і гроз. На луки і поля зазвичай виходили всім селом. Хтось займався заготівлею сіна, а хтось збирав гриби в лісі — загалом, за звичаєм, вдома цього дня сидіти не варто.

Молилися в цей день святій княгині Ользі, щоб вона послала гарну погоду і допомогла закінчити жнива якомога швидше. Також 24 липня поспішали прибрати жито і зібрати сіно в копиці, оскільки погода в цей період були дощовою, ранкові роси теж не сприяли тому, щоб покоси збереглися в хорошому стані.

Популярные статьи сейчас

У Дженнифер Лопес еще больше выросли бедра. Поклонники подозревают операцию. Фото

Свинка Пеппа, до свидания! Кумира детей продали за 4 миллиарда

Это разве она? Жена Позитива показала себя без макияжа

Конфуз: сын Маши Ефросининой распахнул маме халат и засветил "папино счастье"

Показать еще

Говорили, що пора рос дуже шкідлива для городніх культур і, особливо, для огірків — намагалися їх обов’язково вкривати від вологи. Погода 24 липня була вологою і спекотною.

Народні прикмети на 24 липня

Грім прогримів — буде добре риба ловитися

Гулкий грім 24 липня віщує досить сильний дощ

Якщо на день Святої Ольги погода сонячна – хлібороби можуть очікувати багатий врожай.

Привітання на іменини Ольги в поезії і прозі

Ім’я Ольга запозичене з скандинавської мови, походить від імені Хельга. Значення імені Ольга – свята.

З Днем Ангела, Ольго, мої привітання!
Від щирого серця, з побажаннями добра,
В здоров’ї й радості, сто років процвітання,
Любові, щастя та родинного тепла!

Дорога Олю, вітаю тебе з святом! Нехай у твоєму житті знайдеться ключ від скрині, в якій заховані виконання твоїх найзаповітніших бажань. І нехай цей ключ сам опиниться в твоїх руках саме тоді, коли це потрібно тобі найбільше. Будь щаслива!

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10197867-den-svyatoji-olgi-istoriya-svyata-tradiciji-ta-privitannya.html

Читайте далі на hyser: В православной церкви становится «горячо»: сможет ли Украина уйти из удушающих объятий Москвы — все в ожидании исторического акта, дающего свободу православным верующим Украины