Ада Роговцева: «Потрібно їхати на Донбас, щоб у вас боліло, як у того обпаленого від п’ят до голови хлопця»

Ада Роговцева – Герой України, актриса театру і кіно театру і кіно в понеділок, 16 липня, святкує свій день народження. Артистці виповнилось 81 рік.

Ада Роговцева відома не тільки своєю професійною діяльністю, а й завдяки своїй активній проукраїнській позиції і допомозі військовим на Донбасі.

Ми вирішили пригадати найяскравіші висловлювання Ади Роговцевої. Артистка поділилася своїм баченням шляху до припинення війни на Донбасі.

«Потрібно їхати туди, цікавитися, потрібно знати, і потрібно, щоб у вас боліло так, як болить у того обпаленого від п’ят до голови хлопця… Якби так всі люди приєдналися до цієї біди, і питання, як її зупинити, можливо, це і припинилося б. На жаль, дуже багато байдужих людей. Крім злих, дурних, агресивних є ще й байдужі.

Так воно і тягнеться, тягнеться… І якби люди розуміли один одного, хоча б намагалися зрозуміти один одного…».

“Триває війна, а ми живемо, як ніби її немає. Адже начебто біля трун танцюємо, об’їдаємося”.

“У нас війна. А коли війна, доводиться все відраховувати саме від неї. У той час, коли на сході України гинуть наші дітлахи, і їх треба нагодувати, одягнути, озброїти, втішити, заспокоїти, полікувати – це головна зараз турбота держави. Все інше відходить на другий план”.

Також Ада Роговцева звернула увагу на біль матерів, які втратили синів у цій війні.

«Але все що стосується війни – я ж жінка… Я не знаю, але знаю те, що такого не повинно бути, адже вмирають діти, а разом з ними вмирають їхні батьки, мами. Не може жінка пережити смерть свого сина, вона стає іншою, потойбічною, якою стала і я, поховавши свого сина. Не стало в 50 років мого щастя, мого життя, сенсу.

І якби не дочка, чи не внуки, я б зараз не сиділа перед вами, тому що разом з сином мати вмирає. І скільки таких мертвих матерів зараз в Україні. Про них треба дбати, а хто це зробить? Іноді і доброго слова не скажуть, не кажучи вже про те, щоб заплатити які гроші, щоб вона хоча б квіти синові на могилу купила».

Ада Роговцева недавно розповіла, що мала зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним.

«Колись ще давно, здається, при Кучмі він приїхав в Україну з якимось візитом, і не ясно, з чого раптом заявив, мовляв, в Україні ж є така артистка, Роговцева, буду з нею на обіді сидіти. І ми з ним обідали. Говорили. І тоді я йому прочитала Цвєтаєву … Не пам’ятаю, що там сталося далі, але він читав Шевченка.

Коли ж ось почалася ця велика біда, я насамперед звернулася до нього, нагадавши і Цвєтаєву, і Шевченко. Кажу: “Що це було? Фальш, раз ви Шевченка знаєте і на землю мою зазіхнули”. Якось так. Ось це я б йому і повторила».

Ранее Hyzer писал «Боже упаси. Мы же не идиоты»: украинская актриса тверда в своей позиции и категорично отвечает на приглашения из России