Миколаївська область – одна з найбільш цікавих областей, якщо говорити про природні визначні пам’ятки. Ми запрошуємо вас у подорож уздовж Південного Бугу.

Площа басейну Південного Бугу, який, до речі, розташований виключно на території України, складає більше 63 000 км2. За цим показником Південний Буг – найбільша річка в нашій країні. І більшість родзинок Миколаївської області розташовані саме тут.

Мигійські пороги – парк Гранітно-степове Побужжя

Мигійські пороги являють собою своєрідний ланцюжок порогів на річці Південний Буг. Назву дало розташоване неподалік село Мигія. Ці території об’єднані в ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя».

Мигійські пороги – це вузький скелястий каньйон. Саме через цю особливість вони популярні серед любителів екстремальних водних видів спорту – рафтингу, слалому.

Парк «Бузький Гард»

Ще один природний заповідник на Південному Бузі – «Бузький Гард». Вузькі каньйони, реліктові скелі, неперевершена природа Миколаївщини – все це одне із 7 чудес України. Обов’язково відвідайте ці місця. Урочища Протич і Гард дуже красиві.

До речі, «Бузький Гард» – це не тільки відмінний рафтинг, але і, наприклад, відвідування унікальних місць – старовинний млин особливо популярний серед туристів. Ця п’ятиповерхова будівля, побудована наприкінці 19 століття, багатьом нагадує замок.

Трикратський ліс

Поміщик лісівник Віктор Скаржинський у 19 столітті посадив чудовий ліс, де сьогодні можна побачити понад 350 дубів віком 150–200 років. Спочатку це був парк з доріжками і містками через річки. Сьогодні багато втрачено, але все ж є на що подивитися.

Екскурсія по Трикратському лісу, без сумніву, зробить ваш відпочинок в Україні більш різноманітним. Часто в такі екскурсії включають також відвідування каньйону і садиби Скаржинських. Ліс знаходиться у Вознесенському районі Миколаївської області.

Актовський каньйон – «Долина диявола»

Актовський каньйон також називають Долиною диявола. Річка Мертвовод протікає поміж гранітно-базальтових утворень. Уся ця картина виглядає вражаюче. Деякі навіть вбачають схожість з Великим каньйоном у Колорадо, США, називаючи Актовський каньйон його маленькою копією. Мова йде про час їх утворення. Звичайно, зовнішня схожість спірна, але унікальність цього місця незаперечна.

Тут відпочивають дикуном, оскільки інфраструктури, можна сказати, немає. Відвідайте і ви улюблене місце скелелазів. Скелі можна побачити вже в самому селі Актове, але щоб помилуватися найкрасивішими видами каньйону, необхідно буде попрацювати і подолати певну відстань.

Крім цього, буквально перед селом Актове знаходиться ще один, дещо менших розмірів, каньйон – Арбузинський. Уздовж протікає річка Арбузинка. Для цього місця характерні величезні валуни, на відміну від каньйону. Відстань між каньйонами – близько 15 хвилин їзди.

Приінгульський ландшафтний парк

В долині річки Інгул у 2002 році створили ландшафтний парк «Приінгульський» – для збереження гранітних і гнейсових порід, цілинного степу та унікальної флори. Без сумніву, найбільш привабливими ці місця є для жителів Миколаєва, Кривого Рогу та Кропивницького. Саме до цих міст приблизна відстань від парку становить 80 км.

Крім рідкісних рослин, туристів приваблює штучний водоспад, найбільший у Миколаївській області. Відмінне місце для гідромасажу. Його потужність залежить від спуску води із Софіївського водосховища.

Також уваги заслуговує садиба Тропіних і Свято-Миколаївський храм Пелагеївського жіночого монастиря.

Природний парк «Білобережжя Святослава»

Створений у 2009 році Природний парк «Білобережжя Святослава» охоплює територію понад 35 000 га і охороняє близько 5000 видів тварин. Тут є пляжі довжиною більше 20 км. Найбільш значущі пам’ятки парку:

Бієнкові плавні – унікальна водно-болотна територія 760 га, де можна зустріти рожевого пелікана, колонії різних видів чаплі та ін. Це рай для орнітологічного туризму.

Орхідейне поле – недалеко від села Покровка на 60 га цвіте одне з найбільших в Європі поле диких орхідей. Сюди варто приїхати в період цвітіння.

Кінбурнська коса – піщане продовження Кінбурнського півострова. На краю коси ви однією ногою будете стояти в Чорному морі, а другою – в Дніпровсько-Бузькому лимані. Тільки частина Кінбурнського півострова включена до складу парку «Білобережжя Святослава». Тури на Кінбурнську косу стають все більш популярними.

Раніше Hyzer писав про пляжі для шанувальників відпочинку з родзинкою та поєднання з природою: найвідоміші нудистські пляжи по всій Україні