Українсько-італійський фільм «Ізі» здобув премію Kineo Diamond Award на 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, повідомив 2 вересня голова Держкіно Пилип Іллєнко.

«Сьогодні українсько-італійська стрічка «Ізі» була відзначена премією Kineo Diamond Award у Венеції. А так усе починалося три роки назад. Це був перший підписаний мною як головою Держкіно контракт на створення нового фільму, і вдалося це зробити лише через рік і три місяці роботи на посаді!» – вказує Іллєнко і додає у Facebook фотографію з авторами фільму.

Фільм розповідає про 40-річного італійця-невдаху на ім’я Ісідоро, який на прохання брата везе із Італії у високогірне карпатське село труну із тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина. Світова прем’єра стрічки відбулася на 70-му міжнародному кінофестивалі у Локарно 2017 року.

Фільм «Ізі» режисера Андреа Маньяні на 58% профінансувала Україна (Держкіно та виробнича компанія Fresh Production), на 42% – Італія (міністерство культури країни та регіональний аудіовізуальний фонд Фріулі – Венеція – Джулія).

Також, український фільм «Міф» переміг серед документальних фільмів на фестивалі Figueira Film Art, який проходив з 27 серпня по 2 вересня в португальському місті Фігуейр.

«МІФ» — новий фільм Леоніда Кантера і Івана Яснія — розповідає історію життя і загибелі Василя СЛІПАК — оперного співака зі світовим ім’ям і унікальним голосом, передає інформаційне агентство УНІАН

У стрічці поєднуються документальні кадри і анімація, яку створив український карикатурист Юрій Журавель.

«Міф» — останній фільм режисера Леоніда Кантера, який наклав на себе руки 4 червня цього року. У широкий прокат в Україні стрічка вийшла 8 лютого 2018 року.

Читайте далі: Что посмотреть на День Независимости: Топ-5 украинских фильмов ко Дню Рождению Украины, — такие разные и такие глубокие