Закладом нині займаються правоохоронні органи та служби контролю.

У Сумах молоду пару не пустили до ресторану, мотивувавши тим, що вони – іноземці. Громадянство офіціанти визначили за кольором шкіри хлопця та мусульманському вбранню дівчини. Вимагали від відвідувачів ще й показати паспорти, але ті відмовилися і почали боротьбу за свої права.

Ресторан, де трапився інцидент, розташований у центрі Сум. Як і в будь-якому закладі, тут є певні обмеження, про які відвідувачів сповіщають спеціальні таблички. Але Халід та Дарія не були ані в спортивному одязі, ані в стані алкогольного сп’яніння чи з тваринами. Утім, їх все одно не пустили.

Вони заздалегідь забронювали столик, аби відзначити приїзд до Сум. Але, щойно стали на поріг, як офіціанти повідомили — до ресторану їх пустити не можуть. Їх насторожив колір обличчя хлопця та хіджаб дівчини

«Мы ограничиваем доступ временно, мы ограничиваем, в обслудживании тоже откажем. Поскольку, частное заведение», — сказав офіціант.

Пояснення офіціантів, яке Дарія зняла на мобільний, її нареченого шокувало.

«Я не розумів, що відбувається, а коли вона пояснила мені – у мене стався шок. Але якщо б я був білим, блондином і мав блакитні очі?», — каже Халід Айман.

Він – громадянин Сомалі та підданий Великої Британії, Дарія – громадянка України, викладає в університеті. Вона давно мріяла познайомити нареченого зі своїм рідним містом, адже разом пара вже 7 років.

«Він хотів побачити Україну, хотів відпочити і його так зустріли – мені було дуже соромно за цих людей», — каже Дарія Богатир.

«Якщо Україна хоче вступити до ЄС, то такі речі як дискримінація – неприпустимі в жодній країні ЄС. Та і взагалі расова дискримінація не повинна мати місце в жодній із країн», — говорить Халід.

Вони одразу написали заяву до поліції – там обіцяли розібратися. Згодом до Дарії подзвонила і власниця закладу, але її вибачення лише шокували пару.

Популярные статьи сейчас

Каменских впала в особое настроение и перестала краситься. Фото без макияжа вызвало шквал эмоций

У Дженнифер Лопес еще больше выросли бедра. Поклонники подозревают операцию. Фото

В сети показали тайное "кладбище" новеньких Mercedes. Они никому не нужны

Неужели разводятся? Регина Тодоренко просит украинцев о совете: что делать?

Показать еще

«Вона вибачалася дуже, але сказала: чому ви, коли зайшли, не показали паспорт, що ви є громадянкою України? Ми були просто шоковані. І вона сказала, що я вам дам тоді картку і якщо працівники змінюватимуться, то вони будуть знати, що ви зможете зайти. Тобто, ця ситуація буде повторюватися знову і знову. Якщо не ми – буде хтось інший», — каже Дарія.

У самому ресторані офіціанти, схоже, не надто переймаються тим, що сталося. Усі вони – студенти. Власниця закладу переконує — те, що сталося — прикрий випадок і не більше.

«Никакого рассизма, никакого предвзятого отношения у меня нет ни к иностранцам, ни к нашим», — зазначила власниця ресторану Людмила Мурай.

Хоча й не заперечує – місцевих іноземців тут знають в обличчя і справді не пускають, бо ті колись влаштували у ресторані погром.

«У нас ограничения есть в целях безопасности наших посетителей. Сами понимаете, почему. Лица арабской национальности, скажем так, был погром, вызывали полицию, как они себя ведут… – из-за наших девочек», — пояснила власниця ресторану.

Рестораном, після дзвінка Дарії, зацікавилося управління з питань захисту прав споживачів. Фахівці планують провести в ресторані позапланову перевірку – порушення, запевняють, очевидні.

«Порушення закону як про рекламу – тому що є певні ознаки дискримінації, закону про захист прав споживачів, тому що було відмовлено у наданні послуги. Ми це все перевіримо», — говорить керівник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко.

За це керівниці ресторану загрожує штраф у 8 тисяч гривень. І не тільки, пояснюють юристи.

«Дії цих осіб підпадають під кримінальний кодекс. Тобто, порушення рівності громадян залежно від їхньої національної або релігійної належності. І санкції цієї статті передбачають штраф або обмеження волі на строк до 5 років», — каже адвокат Віктор Зацепін.

Пробачати пережите приниження Халід та Дарія не планують. Збираються і надалі відстоювати свої права, але тепер вже як справжня родина.

«Ця ситуація зробила наш союз більш міцнішим. Тому, сьогодні для нас – це дуже відповідальний день», — говорить Дарія.

Вони вирішили поєднати свої долі і сьогодні подали заяви на одруження.

Читайте далі на hyser: «Цивільна боротьба з мігрантами»: з якої держави Україні слід брати приклад, щоб уникнути сумної долі країн Євросоюзу та за хистити насамперед себе