Український інтернет-ринок зміниться. Кабінет міністрів спільно з регуляторами зайнявся сферою комунікацій. Як запевняють чиновники, головна мета — зробити послугу доступнішою. Правда, експерти вважають, що після прийняття змін, ціна на інтернет для українців може зрости.

Основна ідея Кабміну — скасування дозволів для провайдерів, які суттєво ускладнювали життя компаніям.

«Проводимо дерегуляцію. Нещодавно уряд підтримав нашу ініціативу про спрощення доступу операторів телекомунікацій до інфраструктури. Очікуємо, що це збільшить кількість підключень фіксованого широкосмугового доступу з 5 до 19 млн користувачів», — написав у своєму Facebook віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Щоправда, з цифрами Степан Кубів помилився. У коментарі екс-заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова заявила, що в Україні зараз не 5 млн користувачів інтернету, а приблизно 15.

«Хочу сказати, що у нас 5 млн домогосподарств, а не користувачів, мають доступ до інтернету. В середньому 1 домогосподарство — 2,6 користувача, помножте ці цифри і отримаєте приблизну кількість. Хоча і ця цифра сильно занижена», — вважає Попова.

Ще одне нововведення Кабміну — юридичне закріплення технічних вимог для розвитку комунікацій.

«Уряд вирішив спростити доступ до інфраструктури для операторів, оскільки зараз умови доступу до елементів інфраструктури є дискримінаційними і непрозорими, а також стримують розвиток ринку телекомунікацій в Україні.

Рішення спрощує процедури розміщення технічних засобів телекомунікацій на об’єктах електроенергетики, доступ до інфраструктури транспорту, а також затверджує регламент доступу до об’єкта будівництва», — йдеться на сайті Кабміну.

Вартість Інтернету для українців занадто мала, тому її можуть підняти на чверть. Про це в коментарі заявила екс-заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова.

За її словами, на ринку інтернет-послуг немає ринкових цін. Багато компаній намагаються утримати клієнта, пропонуючи мінімальні тарифи.

Популярные статьи сейчас

Анджелина Джоли этого не перенесет! Ее дочку, которая хочет сменить пол, нашли на улице с вещами

Я опять хочу: Волочкова показала, как у нее треснуло на самом тайном месте. Очень хочет

Юра, у нас одна камера: что говорит скандальный Грымчак из СИЗО и почему сбежал Луценко

Сочи оказался в центре стихийного бедствия! Дети плачут, матери ищут детей, семьи ждут отцов

Показать еще

“У нас ціна на інтернет економічно необґрунтована. На ринку дуже велика конкуренція, тому багато хто працює собі у збиток або отримує так мало грошей, що може лише триматися на плаву. Тарифи на інтернет зараз просто смішні. Я б сказала, що 100 мб мають коштувати в районі 180 грн. А те, що зараз продають, – там немає 100 мб”, – сказала Попова.

Зазначимо, зараз середня вартість тарифних пакетів на користування фіксованим інтернетом помітно нижча. Великі провайдери, враховуючи акційні пропозиції, пропонують користувачам інтернету тарифи в середньому від 75 до 150 грн за 100 мб.

Читайте далі на hyser: «Мне неловко лезть в телефон своего сына, но я все равно буду это делать»: как можно разрешать пользоваться интернетом без ущерба для учебы и развития ребенка