Змії вже атакують українців на міських пляжах: зміна клімату дала поштовх до підвищення активності отруйних змій

У Київській області дівчину вкусила змія під час купання в Дніпрі на міському пляжі

Подія трапилася в Переяслав-Хмельницькому.

Як повідомила заступник головного лікаря центральної районної лікарні Лариса Кузьменчук, 23-річну місцеву жительку госпіталізували в реанімацію.

“Анатоксин проти зміїної отрути для постраждалої негайно був доставлений з Києва. Пацієнтка почуває себе нормально”, – наголошується в повідомленні.

Яке саме плазун вкусила дівчину за п’яту, не встановлено.

Нагадаємо, експерти попереджають українців, зміна клімату в Україні дало поштовх до підвищення активності отруйних змій. Найгірше доводиться жителям Дніпра.

Як розповів доцент кафедри зоології та екології Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Віктор Гассо, з-за занадто спекотної погоди, яка була присутня в травні, підвищилася активність у гадюк.

За його словами, висока температура на вулиці підштовхує змій до активного пошуку корму. З-за цього їх можна бачити частіше звичайного на вулицях. Найкраще гадюки відчувають себе на лівобережжі Дніпра. Подальша зміна клімату, на думку експерта, дасть ще більший поштовх до появи гадюк. Крім того, на них впливають зміни в роботі на полях.

«Збільшення чисельності змій пов’язано з меншим використанням хімікатів на полях. Взагалі стало менше територій, які розорані. Так що те, що гадюк стало більше — факт. Так і є. І надалі зі зміною клімату, тобто з потеплінням їх буде ще більше», — резюмував Віктор Гассо.

Додамо також, у деяких районах Донецька з’явилися отруйні змії. Про появу небезпечних плазунів повідомила так звана «адміністрація» міста.

Там зазначили: «В адміністрацію Будьонівського району міста Донецька надійшло колективне звернення мешканців, які проживають по вулицях: Классона, Іскри, Оршанский, Трударів, Нечаєва, Єнісейської з питання появи на території житлового сектора приватної забудови отруйних змій. Мешканці зазначених вулиць стурбовані значним збільшенням популяції отруйних змій».

Відзначимо, в Україні водяться три види гадюк: гадюка Нікольського, степова гадюка і гадюка звичайна. Як правило, самі гадюки не нападають першими на людей, а при зустрічі намагаються швидко поповзти. Але якщо на змію наступити, вона може і вкусити, захищаючи себе. Погано те, що в Україні складно знайти сироватку проти отрути.

Ще в минулому році ЗМІ повідомляли, що протиотрут від отрути гадюки дуже мало, а в деяких регіонах країни їх і зовсім немає. Сироватки та антитоксини проти отрути змій не входять до переліку обов’язкових вакцин, які повинні закуповуватися за рахунок держбюджету. Їх зазвичай купують за гроші місцевих бюджетів, або громадські організації передають їх в лікарні у вигляді гуманітарної допомоги.

Перша допомога при укусі: Якщо людина знаходиться далеко від цивілізації, йому потрібно постаратися відсмоктати отруту у себе з рани і виплюнути. Наступний етап самодопомоги – охолодження постраждалої кінцівки. Якщо поруч немає нічого прохолодного, можна просто намочити хустку і обв’язати місце укусу, але туго не перетягуючи.

Напомним ранее, Hyser писал Десять способов управления массами: Лучше знать, чтобы не попасть на «крючок»