Більше ніяких черг: банки спростять життя українцям

Банки будуть збирати додаткову інформацію про клієнтів

У вівторок, 21 серпня, стало відомо, що в Україні спростили фінансовий моніторинг для клієнтів, чиї операції не викликають ніяких підозр. Так, відтепер приходити в банк зовсім не обов’язково.

Фінансисти зможуть перевіряти клієнтів на відстані за допомогою різних каналів зв’язку. Наприклад, телефону або електронної пошти. Крім того, застосовувати електронний цифровий підпис. Про це передає ubr.ua.

При цьому українські банки будуть збирати додаткову інформацію про клієнтів, коли ті прийдуть у фінансові установи, щоб провести необхідні операції.

Правда, у випадку виникнення сумнівів у достовірності отриманої інформації фінустанови можуть запросити клієнта повторно для особистої зустрічі.

Національний банк України (НБУ) визначив 3 головних правили для ідентифікації клієнта:

— Не рідше одного разу на рік. Якщо ризик проведення клієнтом фінансових операцій з легалізації кримінальних доходів та фінансування тероризму оцінюється банком як високий.

— Не рідше одного разу в два роки. Якщо такий ризик оцінюється як середній.

— Для всіх інших випадків термін уточнення даних не повинен перевищувати трьох років.

Відзначається, що така ідентифікація клієнта дозволить не відволікати і не віднімати у них вільний час для формального підтвердження відомих даних. Банки більше не зможуть блокувати банківські картки українців, якщо вони не пройшли фінансовий моніторинг.

Нагадаємо, що Національний банк України змінив правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про валюту і валютні операції».

Як повідомляв портал Знай.uа, Державна фіскальна служба України домовляється з банками про відстеження даних про особові рахунки фізичних осіб-підприємців. Раніше інформацію отримували тільки за фактом відкриття/закриття рахунків.

Також портал Знай.uа писав, що не варто поспішати і швидко розлучатися зі своїми старими копійками. Адже за деякі з них колекціонери готові викласти від кількох сотень до кількох тисяч гривень.