Шевченківський суд столиці за незрозумілих причин обмежив діяльність преси

Сьогодні під час судового засідання у справі про зняття арешту з майна компанії ВФ Консалтинг Сервісиз (Візових Центрів) суддя Шевченківського райсуду Е.О. Мартинов несподівано попередив представників преси про те, що наступне засідання, яке перенесе на тиждень, відбудеться без участі преси.

Таким чином, судом було задоволене клопотання слідчого та прокурора, які кожне судове засідання починають стандартним чином – намаганням видали пресу із зали засідань.

Більше того, мотивують вони цю вимогу теж одним і тим самим чином – начебто піклуються про те, щоб матеріали справи, які становлять таємницю слідства, не розповсюджувались на широкий загал.

Але в реальності, під час засідань обговорюються більшою мірою численні порушення, які допустило слідство під час проведення обшуків в офісі компанії ВФ Консалтинг Сервісиз та виїмці її майна.

Рішення суду важко пояснити, оскільки інший суддя цього ж суду – М.С. Антонюк раніше розглядала аналогічну справу щодо зняття арешту з рахунків Візових Центрів у присутності журналістів та телекамер.

За законом, кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої.

А проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду. Чим може зашкодити судовому розгляду цієї справи та її висвітлення незалежними ЗМІ, суддя не пояснив.

Нагадаємо також, що 20 липня Шевченківський суд столиці зняв арешт з особистих мобільних телефонів керівника компанії ВФ Консалтинг Сервісиз, які були вилучені під час того ж самого незаконного обшуку, що і майно компанії.

Але пристрої досі не повернулись до свого господаря, оскільки слідчий призначив експертизу і проводить її за державні кошти всупереч рішенню суду. Наступне засідання у справі заплановане на 30 липня цього року і пройде за зачиненими дверима.