Львів «винирне» зі сміття. Кому вигідний «сміттєвий» скандал, та хто чинить перепони очищенню міста. Тепер стало відомо про деталі

Учора, 9 липня, о 17:00 год завершився термін подачі документів для компаній, які мають намір взяти участь у тендері з будівництва заводу з механіко-біологічної переробки ТПВ у Львові.

На перший обов’язковий етап «Прекваліфікація» свої документи подали 12 компанії з 11 країн світу. Це переважно європейські компанії, а також по одній компанії з Ізраїлю та Китаю.

«В цілому можна констатувати надзвичайно високий рівень зацікавленості з боку учасників ринку, адже заявки на отримання тендерної документації були отримані від 68 компаній. Враховуючи високі кваліфікаційні вимоги, кваліфікаційні пакети надійшли саме від лідерів цієї галузі», — повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Саме це підприємство буде замовником будівництва.

3 з 12 учасників представлені в якості консорціумів декількох компаній, які утворені з метою відповідності кваліфікаційним вимогам.

Оцінка документів на відповідність кваліфікаційним вимогами проводитиметься протягом 30 днів, після чого буде оприлюднено назви компаній, які пройшли кваліфікацію та проходять до наступної стадії тендеру.

Тендер проводиться за правилами та вимогами Європейського банку реконструкції та розвитку.

Згідно з тендерною документацією, будівництво заводу триватиме 24 місяці. Після завершення будівництва, наступні 12 місяців триватиме операційний період, впродовж якого переможець тендеру буде обслуговувати комплекс та готувати місцевих спеціалістів для подальшої повної передачі усіх обслуговуючих процесів.

Концепція переробного комплексу базується на засадах максимального зменшення обсягів та, найголовніше, залишкового об’єму перероблених відходів, які мають відправлятися на захоронення; відсортовування ресурсоцінної вторинної сировини та зменшення біологічної активності органічних відходів. Також комплекс буде передбачити можливість виробництва твердого умовного палива.

Перелік компаній, що подали свої документи:

1. Eggersmann Anlagenbau GmbH, Німеччина,

2. Control Process S.A., Польща,

3. СМЕС (China Machinery Engineering Corporation), КНР

4. Ceres Group SAS, Франція,

5. ECONOVA (АТ ЕКОНОВА), Польща

6. HELECTOR S. A, Греція,

7. M-U-T, Австрія,

8. JV EFACEC-TAHAL, Ізраїль

9. Atzwanger AG, Італія,

10. Axis-Waste Treatment Technologies, Нідерланди,

11. RIKO, industrijski, gradbeni inženiring in leasing, d.o.o., Словенія,

12. 3 B Hungaria, Угорщина

У Боянецький скотомогильник, що на Львівщині, продовжують скидати побутове сміття та тваринні рештки. Про це повідомяє голова постійної комісії екології Жовківської районної ради Ігор Муравський.

«Сьогодні, 9 липня, був здійснений виїзд разом із екоінспекцією у Львівській області і лабораторією на «горезвісний» Боянецький скотомогильник, що у Жовківському районі Львівської області.

Були відібрані проби грунтів, масштаби площ вражають.

36874921 2046403845423939 6464407306443423744 nЧастину скотомогильника загорнули піском. Натомість є багато котлованів із побутовим сміттям разом з тваринними рештками. Сморід важко передати.

Попри домовленість возити на Жовківську філію ДП «Укрветсанзавод», продовжують відходи скидати у ліси, на територію господарського двору і пайові землі Боянецької сільської ради. Сподіваюсь правоохоронні органи відреагують», — сказано у повідомленні еколога у Фейсбуку.

Львівський дріжджовий завод висипав на поле невідомі відходи довжиною приблизно один кілометр, і шириною 5-6метрів. Про це повідомляє голова постійної комісії екології Жовківської районної ради Ігор Муравський.

«На численні скарги громадян, сьогодні 9 липня, відбувся виїзд разом із екоінспекцією у Львівській області та представником Жовківської РДА Кузь Ю.Я. на територію Старої Скварявської сільської ради. А саме перед селом Нова-Скварява, де висипані невідомі відходи довжиною приблизно один кілометр, і шириною 5-6метрів. За неофіційною інформацією відходи із Львівського дрізджового заводу.

36885797 2046330842097906 122552854522101760 nВідходи невідомого походження з неприємним запахом знаходяться на відстані приблизно 500 метрів від свердловин №1 і №2 водозабору Мокротин. А вода безпосередньо подається у місто Львів.

Лабораторією екологічної інспекції у Львівській області відібрано проби грунтів. Згодом стало відомо, що на пайових землях Старо-Скварявської сільської ради, (орендар ПсгП Стадницький Б.І.),згідно акту обстеження території другого поясу зони санітарної охорони водозабору Мокротин (від 14.05.2018 р.).

Звертаюсь до правоохоронних органів перевірити факти забруднення земель невідомою субстанцією та наявні угоди, дозволи на транспортування і «зберігання», — сказано у дописі.

Папа Франциск призвал уважать обязательства в отношении климата

Чтобы не оставить новым поколениям «пустую и грязную планету в развалинах», нужно «единое и согласованное действие целостной экологии». Об этом говорил Папа Франциск в Клементийском зале Ватикана участникам международной экологической конференции, созванной в третью годовщину публикации энциклики «Laudato si’».

В своём выступлении понтифик напомнил, что Всемирная конференция ООН по вопросам изменения климата COP-24, запланированная на декабрь в Польше, может стать «вехой на пути, обозначенном Парижским соглашением 2015 года», передает vaticannews.

«Мы все знаем, что для реализации этого соглашения нужно сделать многое. Все правительства обязаны приложить усилия для соблюдения обязательств, принятых в Париже, во избежание худших последствий климатического кризиса. Сокращение выбросов парниковых газов требует честности, мужества и ответственности, особенно от самых влиятельных и самых загрязняющих стран. В этом деле мы не можем позволить себе терять время», — сказал понтифик.

«Способствовать культуре и целостной экологической практике» призваны также «местные власти, общественные, экономические и религиозные организации». Папа Франциск выразил надежду, что такие события, как Саммит по глобальным действиям в области климата, который пройдет с 12 по 14 сентября в Сан-Франциско, предоставят адекватные ответы.

В этом отношении важную роль играют финансовые учреждения. «Для продвижения целостного развития человека требуется сдвиг финансовой парадигмы. Международные организации, такие как Международный валютный фонд и Всемирный банк, могут содействовать эффективным реформам для обеспечения более инклюзивного и устойчивого развития», — отметил Папа.

Понтифик подчеркнул, что религии, особенно христианские Церкви, играют ключевую роль в поддержке и продвижении экологического обращения.

Другими главными участниками этих процессов являются молодые поколения и коренные народы, которым будут посвящены два следующих Синода Епископов: эти категории людей находятся на переднем крае глобального экологического вызова.

Папа Франциск сказал: «Грустно видеть земли, отнятые у коренных народов, и их культуры, растоптанные хищническим отношением и новыми формами колониализма, которые подпитываются культурой отбросов и потребительства».

В конце речи Епископ Рима призвал участников встречи продолжать «трудиться во имя радикальных перемен», потому что «победить несправедливость вполне возможно».

Читайте також: Тяжкий шлях: як колишній безхатченко зі Львова відкрив власний бренд і продає рюкзаки та сумки по всій Україні