Те, що між Україною і Росією триває війна, не означає, що можна так просто обірвати торгівельні відносини. Адже РФ – член Всесвітньої торгівельної організації, яка може лобіювати санкції проти України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Андрій Єременко.

«Якщо ввести цілковиту торгівельну заборону з Росією, ми матимемо проблеми з ВТО. А враховуючи те, що нам і так потрібно постійно домовлятись, то мати додаткові проблеми з з цією організацією – не цікаво», – сказав політолог.

За його словами, те, що сусідня країна веде війну з Україною, не означає, що можна просто обірвати торгівельні відносини.

«Росія є членом ВТО і вона буде лобіювати санкції проти України у масштабі Всесвітньої торгівельної організації. Враховуючи, що у них є дуже ефективний спосіб просування своїх інтересів, який називається «чемодан з госпдоларами і євро», то вони можуть серйозно нашкодити Україні», – зазначив він.

Тому він вважає, що Україна веде дуже мудру політику, зменшуючи торгівельні шляхи поступово. Але не варто забувати про ще одну проблему – економічні реформи, які не відбуваються в країні.

«Якби у 2014 році, було проведено комплексну податкову реформу і знижені податки, ми б почали стягувати в Україну європейські інвестиції. Та, оскільки, до нас не заходять інвестори і не будуються нові підприємства, не дивно, що Україна торгує з Росією, адже технологічно застарілі заводи зав’язані на РФ», – прокоментував експерт.

Та разом із тим, на його думку, було б не правильним і повністю закривати заводи, де працюють від 10 до 30 тисяч осіб. Адже така різка та масштабна втрата роботи населенням може відбитись негативними соціальними наслідками.

«Тому питання складне. Для його вирішення потрібно спочатку завершити хоча б ухвалену ще за прем’єрства Яценюка податкову реформу і ввести цей «нещасний» податок на виведений капітал. Також треба відпустити бізнес так, щоб він міг інвестувати в країну. Тоді за рік чи два тут з’являться нові виробництва, які зможуть переорієнтуватись на випуск товарів для Європи, Китаю, США, Індії.

Тобто не важливо для кого випускатимуть товари, адже це шалені інвестиції, які має підтримувати податок на виведений капітал. Але чомусь це все відкладають. Тож тут вже треба ставити питання до влади, а не говорити  про закриття кордонів з Росією», – наголосив він.

Нагадаємо, за січень-квітень 2018 року Україна імпортувала з Росії товарів на суму понад 2,56 млрд доларів. Саме через чотири роки після анексії Криму і початку війни на Донбасі, Україна як і раніше закуповує там безліч товарів. 

Популярные статьи сейчас

Это у гинеколога? Беременная Ани Лорак показала фото в кресле

Данилко устроил "холодный душ" для украинцев: люди аплодируют стоя! Поставил всех на место

В сети всплыла информация о тайной возлюбленной Макса Барских. Вот кому он посвящал свои самые популярные песни!

Новые детали ДТП с участием тёщи украинского телеведущего Сергея Притулы

Показать еще

Читайте далі: Порошенко веде Україну до утилізації та зраджує своїх громадян: ким є Петро Порошенко, якщо дозволяє закуповувати товари в Росії, і сам бере участь у торгівлі з РФ — політолог Бушанський