На сайті аналітичного центру Atlantic Council нині шукають відповідь на питання «що є причиною того, що Україна знову з’являється на «екранах радарів» американських інвесторів? Тим часом провідне світове видання економічно-фінансового напрямку Bloomberg пише, що казна України перебуває на рівні, який був, коли відбулося падіння режиму колишнього президента-втікача Віктора Януковича.

Це означає, що немає грошей на виплати пенсій та зарплат держслужбовців. А німецька Suddeutsche Zeitung в 10-у річницю російсько-грузинської війни пояснює, чому Грузія приречена називатися «країною в очікуванні»

Голова Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер, чиї батьки мають українське коріння, розповідає, як зі шкільних років із неабиякими труднощами різного роду намагався популяризувати Україну.

У статті для американського аналітичного центру Atlantic Council він розповідає, як колись у 70-х роках минулого століття йому було складно донести своїм шкільним товаришам ідею, що така країна існує, хоч і «розмита» велетенською наддержавою під назвою «СРСР». Тепер, намагаючись привабити інвесторів, йому знову доводиться долати чималі труднощі, аби на їхніх «радарах» з’явилася й Україна.

«І це не дивно, адже протягом багатьох років державою недбало керувала невелика когорта жадібних олігархів та їхніх друзів, і всьому світові було відомо, що вона є притулком корупції та майнових інтересів, що це місце, негостинне для іноземних інвесторів», – пише він, додаючи, що наразі, виглядає на те, що це починає змінюватися.

Автор матеріалу перераховує всі ті ознаки покращення бізнес-клімату та позитивних змін, які спостерігаються останніми роками. Президент України проводить консультації із понад 20 представниками передових світових компаній, а дехто з них вже скористався стійкою українською економікою та проведеними фінансовими реформами. Це і «очистка» банківського сектору, і нові заводи й термінали із іноземними капіталами…

Доказом позитивних тенденцій є зростання рейтингу України серед держав, за легкістю ведення бізнесу. Результат: «із 600 компаній, які є членами Американської торговельної палати, 82 відсотки заявляють, що цього року планують розширювати свій бізнес в Україні», констатує Гундер.

Однак, додає він, Україна ще має чимало що змінити, «щоб довести інвесторам, що з колишніми способами ведення бізнесу покінчено».

Тому, абсолютно необхідне продовження програми МВФ, забезпечення верховенства права через повномасштабну судову реформу, усунення незаконного тиску на бізнес та забезпечення захисту прав інтелектуальної власності – це лише деякі з ключових реформ, які Україна все ще має здійснити, поруч із «викоріненням олігархічної системи та заміни її функціонуючою ринковою економікою».

Скорочення української державної казни до рівня 2014 року, коли впав режим екс-президента Віктора Януковича, непокоїть український Нацбанк, констатує економічне видання Bloomberg.

З огляду на те, що для скорочення бюджетного дефіциту України не робиться нічого, а його фінансування через продаж єврооблігацій та кредити міжнародних фінансових установ не здійснюється, на рахунку Міністерства фінансів бракує грошей для виплати пенсій та зарплат працівникам державного сектору. Загалом, обсяги цих коштів впали до найнижчого рівня за останні чотири роки.

Тим часом, поповнення цих рахунків не слід очікувати, доки не буде досягнута домовленість про продовження програми кредитування Міжнародного валютного фонду, – пише видання.

Популярные статьи сейчас

Ангел приходил к маме: дочь Заворотнюк показала, как отмечает "воскрешение"

Сын Наташи Королевой станцевал странный танец и стал объектом насмешек в сети

Молоденькая любовница Меладзе в изощренных позах продемонстрировала свои прелести: кое-что не удержала

Хоть бы трусы надела: Наташа Королева показала со сцены свой "светофор"

Показать еще

Цитуючи заступника голови Національного банку України Дмитра Сологуба, Bloomberg інформує, що «проблема не в бюджетному дефіциті, а у відсутності готівки… а можливих джерел фінансування дуже обмаль». Тим часом, рішення проблеми саме у виконанні вимог МВФ для виділення Україні 17,5 мільярда доларів, перший транш якої, розміром 1,9 мільярда одразу має опинитися на іноземних рахунках, як відшкодування боргу.

Тим часом, на запитання видання, надіслані українському Міністерству фінансів, надійшла відповідь: «В цілому, ліквідність є достатньою для фінансування потреб країни, і ніщо не перебуває під загрозою».

Натомість, у Нацбанку стверджують: «Навіть, якщо ми матимемо допомогу МВФ, до кінця року залишається надто мало часу… Якщо за цей період на ринку стануться які-небудь коливання ринку, то буде дуже важко зібрати гроші», – зауважує інший заступник голови Національного банку Олег Чурій.

Втім, навіть оптимістично оцінюючи шанси ще цьогорічного продовження програми кредитування МВФ, у Нацбанку застерігають, що фінансів на покриття бюджетного дефіциту не дадуть.

ЗМІ нагадує, що нещодавно президент Володимир Путін знову попередив союз НАТО, щоб Північноатлантичний альянс не вдавався до «агресивних заходів», пригрозивши, що приєднання України та Грузії до Альянсу матиме «серйозні наслідки».

увати жахливий конфлікт». І хоча голова російського уряду не пояснив, що саме це означає, але у Брюсселі відреагували: ми можемо обіцяти й підтримувати Грузію, але не поспішати робити різких кроків. «Саме тому Грузія залишається «країною в очікуванні», – підсумовує газета.

Читайте далі: Доллар берет верх: из-за чего девальвирует гривна и что ждет валютный рынок к осени — какие факторы влияют на динамику обменного курса