Уряд пообіцяв підвищення середьної зарплати в Україні: нові цифри неодмінно вразять українців

До кінця 2018 року середня заробітна плата в Україні може зрости до 10 тисяч гривень. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час звіту уряду перед депутатами Верховної Ради на засіданні комітету з питань економічної політики.

«Ми сьогодні вже маємо зниження інфляції, зростання доходів українських громадян. Реальна зарплата у перші 5 місяців (2018 року — ред.) зростала приблизно на 19%, що дає нам показники того, що в кінці року середня зарплата в Україні дорівнюватиме близько 10 тисяч гривень», — заявив Гройсман.

Він також наголосив на тому, що забезпечувати стрімке економічне зростання уряду заважає накопичені за попередні роки борги.

«Я хочу навести такі цифри: в цьому році ми маємо витратити 130 мільярдів гривень — це 5 мільярдів доларів. Це майже бюджет сектору оборони та безпеки. За наступні 5 років ми маємо виплатити 30 мільярдів доларів», — додав Гройсман.

Нагадаємо, що в уряді повідомили про з початку липня зросте розмір мінімальної пенсії.

У державному бюджеті на 2018 рік передбачено одразу два поступових підвищення мінімальної пенсії, перше з яких відбудеться 1 липня. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, передає прес-служба уряду.

Зокрема, з 1 липня зростуть пенсії для людей, розмір виплат для яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема мова йде про близько 1 мільйон пенсіонерів.

Крім цього, за словами Розенка, до кінця року мінімальна пенсія зросте до майже 1500 гривень.

«Але якщо у нас з’явиться додатковий ресурс у бюджеті Пенсійного фонду, ми спробуємо позапланово реалізувати певні пенсійні програми, як ми це зробили в жовтні минулого року», — наголосив Павло Розенко.

Також віце-прем’єр міністр України Павло Розенко повідомив, що уряд планує підвищити мінімальну зарплату до 4200 гривень на місяць до кінця 2018 року. Про це він заявив у інтерв’ю журналістам , передає «УНІАН».

«Я переконаний, що ініціатива щодо підвищення мінімалки до 4200 гривень цього року, яку проголосив Президент України, буде реалізована», — заявив Розенко.

За його словами, уряд підвищить розмір мінімальноїх зарплати непропорційно інфляції. Тобто, рівень зростання цін буде нижчим за темп зростання зарплати.

Розмір мінімальної зарплати в Україні встановлює Кабінет міністрів. З 1 січня 2018 року він складає 3723 гривні. Цей показник використовується не лише для оплати праці, але і для розрахунку розмірів соціальних відрахувань для малих підприємців.

Ранее Hyzer писал как в Украине могут повысить пенсии для тех, кто много работал и мало зарабатывал.