Уляна Супрун: «Вакцинувати дітей необхідно всім. Вимога щеплювати дітей обов’язково — нормальна світова практика»

Вимога щеплювати дітей обов’язково — нормальна світова практика.

І в таких країнах як Канада, Австралія, Словенія, Німеччина, США та Бельгія — діє чіткий та часом суворий нагляд за дотриманням умов вакцинації. Починаючи від великих штрафів за відмову від вакцинування до зобов’язання школи доповідати в департаменти здоров’я про такі випадки з можливим відстороненням дитини від навчання (https://goo.gl/piY5j8).

Дитячий садок чи школа — це місце, де діти мають навчатись, розвиватись та спілкуватись з однолітками, а не отримувати небезпечні хвороби. Тому згідно з законом, в Україні відвідувати державні навчальні заклади можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень.

Для деяких батьків, які не планують вакцинувати своїх дітей — це може бути не найкраща новина. Втім, запевняю, що Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України не прагнуть ускладнювати їхнє життя. Це потрібно для того, щоб вберегти дітей від небезпечних хвороб, від яких надійно захищає щеплення. Тільки з дотриманням такого правила ми можемо гарантувати їхню безпеку.

Тому вакцинувати дітей необхідно всім. Виключення становлять ситуації, якщо у дитини є протипоказання до вакцини. В такому випадку їй надається відповідна довідка на основі медичного огляду лікаря. В подальшому лікарська комісія буде приймати рішення щодо допуску дитини до садка та школи. Наприклад, рішення щодо заборони може бути прийняте в разі ускладнення епідемічної ситуації.

Наразі в Україні спостерігається складна епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб. Через низький рівень охоплення вакцинацією, захворюваність на кір, краснуху, паротит, кашлюк та дифтерію набуває небезпечного характеру.

З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені. Адже вакцинація — єдиний надійний захист від цих інфекцій.

У Календарі профілактичних щеплень також можна дізнатися, які вакцини та в якому віці потрібно зробити дитині та собі обов’язково: https://bit.ly/2KYHAjy. Якщо ви пропустили будь-яке з цих щеплень — зверніться до лікаря та отримайте ваш захист!

Вакцин достатньо в усіх регіонах України. Закликаю місцеву владу проконтролювати, щоб вони були у всіх кабінетах щеплень.

Ми не маємо чекати спалахів хвороб, аби захистити себе та своїх рідних. Особливо, коли це стосується дітей! Тому робіть щеплення та будьте здорові!

Дізнатися про кількість в регіонах усіх вакцин, які включені до Календаря, можна тут: https://goo.gl/3bkHpA

Докладніше на сайті МОЗ України: https://goo.gl/hUVvMz

Читайте також: «Она точно издевается над украинцами»: Супрун советует врачам искать пациентов по объявлению