Українцям давно пора попрощатися з комуняцьким минулим: Чому в Києві має бути вулиця Маккейна замість енкаведиста

Поява в столиці вулиці або площі Джона Маккейна стане ще одним кроком на шляху прощання українців з комуністично-гебістським минулим

Ініціатива Петра Порошенка щодо перейменування вулиці Івана Кудрі в престижному Печерському районі Києва на честь нещодавно померлого сенатора Джона Маккейна, якщо вона буде реалізована, стане черговим кроком на шляху прощання українців з комуністично-гебістським минулим. Тому-то ця пропозиція й викликала спротив явної і прихованої «вати». Яка кинулася доводити, що Кудрю закатували гестапівці, тому перейменовувати саме цю вулицю неможна.

Порошенко виявився не першим, хто ініціював перейменування столичної вулиці іменем американського сенатора. На відповідній інтернет-сторінці Київської міської ради починаючи з 27 серпня зареєстровано 11 петицій громадян, які пропонують назвати на честь Маккейна одну з вулиць столиці, сквер, парк чи навіть київський довгобуд – Подільський міст.

Жодна з петицій на цей час не зібрала більше кількасот підписів. Глава держави має більше шансів бути почутим столичним депутатським корпусом та міським головою Віталієм Кличком.

Тим паче, що в процесі декомунізації справді дивним чином забули про Івана Кудрю. Ще до Другої світової війни цей уродженець Бориспільщини, лейтенант НКВС, боровся у Львові з українським національним рухом. Керував диверсійною групою в часи окупації Києва німецькими військами, брав участь у вбивстві в Житомирі двох лідерів ОУН у серпні 1941 р.

За деякими даними, Кудря керував мінуванням і підривом Хрещатика у вересні й Успенського собору Києво-Печерської лаври – в листопаді 1941 року. Вибухи і спричинена ними пожежа в центрі Києва стали причиною загибелі сотень киян і фактично знищили історичний центр міста. Був арештований гітлерівцями. Подальша доля Кудрі достеменно невідома. За однією з версій, він дійсно потрапив до рук гестапо.

Отож, перейменування вулиці, назвавної іменем енкаведиста і борця з українськими патріотами, справді на часі. Проте, з огляду на масштаб особистості Джона Маккейна варто розглянути можливість назвати на його честь більш відому топонімічну одиницю.

Скажімо, площу Льва Толстого, яка через аморфність киян так і не стала площею вітчизняного мецената Євгена Чикаленка. Може, ім’я американського сенатора здасться більш підхожим одній з центральних площ Києва?

Та головне, щоб ця тема взагалі не вмерла під ворохом балаканини, позбавлених сенсу дискусій із шанувальниками «вєлікого прошлого», громадськими обговореннями і спекуляціями на старті нового політичного сезону. Бо окремі діячі в ініціативі Порошенка вже побачили передвиборний піар.

Читайте далі на hyser: Обнародовано прощальное письмо Джона Маккейна, которое Трампу не понравится: Маккейн раскритиковал президента Трампа в своем последнем письме