Дітей на уроках історії навчають радянській пропаганді: Нові українські підручники довели міністра освіти Гриневич до істерики

Інституту модернізації змісту освіти, який проводив експертизу підручників з історії України для школярів, пропустив у них радянську історіографію

Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич на засіданні уряду.

«Погана експертиза підручників, яка залишилася навіть попри наші спроби її удосконалювати. Хоча ми долучили експертів від громадськості, передбачили вперше плату експертам. Ми маємо проблему, що у зв’язку з поганою експертизою ми не можемо допустити до друку як Міністерство підручники з історії України для 10 і 5 класів, де абсолютно радянська історіографія! Колеги, це пропустила експертиза! Експертиза Інституту модернізації змісту освіти», — дуже емоційно обурилася Гриневич.

Вона додала, що відправили на доопрацювання підручники з громадянської освіти.

За словами Гриневич, з 4 вересня по 5 жовтня відбудеться аудит Інституту модернізації змісту освіти, його працівників звільнять.

Нагадаємо, міністр освіти Лілія Гриневич закликала вчителів не просити батьків докуповувати підручники і не просити їх купувати друковані зошити.

«Я хочу зразу закликати вчителів не просити батьків докуповувати підручники і не просити їх купувати друковані зошити. Для першого класу вони взагалі не потрібні в перший місяць. Всі підручникик обов’язково будуть у школах. Вони будуть у різні терміни. Що стосується першого класу хочу попросити, і це — вимога, адаптаційний період ми робимо відповідно до інструкцій, які надає міністерство», — сказала міністр.

За її словами, паперові підручники для першого класу надійдуть у школи у жовтні. якраз тоді, коли вони будуть потрібні.

«Цьогорічний прогнозований наклад друку підручників 18,5 мільйонів примірників. Це майже у 2,5 разу більше, ніж у попередні роки. Ми друкуємо три лінійки підручників у зв’язку з реформою. Окрім того друкуємо двомовні словники з мовою навчання національних меншин, де була занедбана українська мова, хрестоматії, посібники та інші методичні матеріали», — зазначила Гриневич.

Крым того вона заявила, що на сайті МОН є електронні версії підручників.

«Вперше електронні версії підручників повністю розміщені на сайті міністерства освіти та інституту модернізації змісту освіти. Всі підручники. які друкуються будуть там до 1 вересня. Є також частина електронних версій підручників, які є надруковані в школах, щоб діти могли носити за можливості легші портфелі», — сказала вона.

Читайте далее на hyser: «Нові підручники можуть змінити статеву орієнтацію дитини», — деканка педуніверситету Ганна Турчинова