«Дуже прикро, що вони не можуть голосувати за майбутнє»: Тука прокоментував рішення Верховного суду щодо участі переселенців у виборах

Вимушені переселенці для участі в місцевих виборах можуть розраховувати тільки на зміни в чинному законодавстві.

Так прокоментував кореспонденту рішення Верховного суду України про відмову переселенцям в праві брати участь в місцевих виборах заступник голови МінТОТ Георгій Тука.

«На жаль, ситуація прогнозована і рішення очікуване. І дуже прикро, але вже два роки розроблений спільно з громадськими організаціями і представниками ЦВК законопроект, який би надав переселенцям можливість участі в місцевих виборах, не розглядається. І попри те, що нам багаторазово обіцяли і депутати, і керівники фракцій «в найкоротший термін розглянути це питання», на жаль, «віз і нині там».

На сьогодні переселенцям варто розраховувати винятково на цей законопроект, на зміни в чинному законодавстві», — заявив він.

Наразі, як зазначено в рішенні Верховного суду, реєстрація місця проживання внутрішньо переміщеної особи є тимчасовою та «не є підставою для участі у голосуванні на місцевих виборах».

Як повідомлялося, 27 березня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян».

Нагадаємо: Верховний Суд не дозволив переселенцям голосувати на місцевих виборах.

Реєстрація місця проживання внутрішньо переміщеної особи є тимчасовою та не є підставою для участі у голосуванні на місцевих виборах.

Про це йдеться у рішенні Верховного Суду

«Право участі на місцевих виборах є лише у тих громадян України, які постійно проживають на відповідній території та мають реєстрацію постійного місця проживання на території відповідного села, селища, міста. На це вказав Верховний Суд, розглянувши в касаційному порядку адміністративну справу за позовом до Відділу ведення Державного реєстру виборців про поновлення виборчих прав», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що позивач просила визнати незаконним рішення відповідача про відмову в задоволенні заяви про зміну виборчої адреси у Державному реєстрі виборців, зобов’язати відповідача внести такі дані згідно з відомостями про місцезнаходження позивача, що вказані у довідці про реєстрацію позивача як внутрішньо переміщеної особи.

У повідомленні йдеться, що позивач звернулася із заявою про включення її до списку виборців на місцевих виборах і отримала відмову, обгрунтовану тим, що позивачем не надані документи, що підтверджують її належність до місцевої територіальної громади, довідка про реєстрацію внутрішньо переміщеної особи не була врахована при розгляді даної заяви.

Водночас Апеляційний суд, скасувавши рішення суду першої інстанції, ухвалив постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.

Верховний Суд погодився з рішенням апеляційного суду з тих підстав, що право голосу на виборах депутатів міської ради, виборах міського голови мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до ст. 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають у межах відповідного виборчого округу.

Суд дійшов висновку, що виборча адреса виборця визначається за зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця, яке не повинно бути тимчасовим.

ВС постановив, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує її місце проживання лише на певний період, тобто не постійне, а тимчасове проживання на відповідній території, така реєстрація не може слугувати підставою щодо права участі на місцевих виборах на цій території.

Читайте далі: Украинская власть отказалась от своих граждан: пенсии в ОРДЛО — из-за чего переселенцев с Донбасса лишают социальных выплат и как можно решить сложившуюся ситуацию