«Одна филейная часть на украинском стуле, а другая — на российском»: Українське видання навчає школярів підтримувати Путіна — за це давно повинно вводити кримінальне покарання

Після років анексії Криму та вторгнення на Донбас, видавці не зробили жодних правильних висновків

У друк вийшла досить суперечлива крига харківського видавництва «Ранок» під назвою «Рослинний світ». На перший погляд звичайна навчальна література спровокувала гучний скандал: на сторінках тимчасово анексований Крим позначений, як російська територія.

Звістка про появу цього видання викликала небувалий ажіотаж у мережі: адміністратор інтернет-спільноти видавництва погіршила ситуацію ще більше, відзначившись своєю некомпетентністю у географії, пише журналіст Сергій Громенко на своїй сторінці у Facebook.

«Видавництво «Ранок» зашкварилось — намалювало Крим російським. Здавалося б, повний абзац. А потім в коменти прийшли виправдовуватися — і абзац став взагалі бездонним. Для знавців — спробуйте на карті знайти Грузію, Македонію, Калінінградську область і кордон між Сирією та Іраком (сподіваюся, це не ІДІЛ намальована)», — написав він.

Громенко також підкреслив, що чув інформацію про те, як той самий «Ранок» торгує на ринку РФ. Тому журналіст впевнений: якщо це правда, то публікацію антиукраїнських матеріалів можна було б легко пояснити.

Зазначимо, що автор поста опублікував також скандальний коментар адміністратора спільноти видавництва у Facebook Марини Довганової, яка з невідомих причин спростувала приналежність Криму до Європи:

«Як адміністратор спільноти «Видавництво «Ранок». Навчальна література» зазначу, що автор ілюстрацій позначив частини світу, а не держави. І тим, хто знає географію, має бути відомо, що півострів Крим відноситься до Євразії, а Україна — до Європи».

Маса здивування і обурення – саме так відреагували на ситуацію користувачі:

«Видавництво «Ср*нок», «Проблема в тому, що у Марини Довганової одна сідниця — на українському стільці, а інша — на російському», «Нема слів, тільки нецензурні. І це видавництво, яке друкує навчальну літературу»,» Шо-шо? До якої такої Євразії Крим належить? Чи це після анексії його туди приписали?», «Епік за всіма параметрами», — пишуть у коментарях.

Читайте далі на hyser: «Продаєш мову окупанта — плати штраф»: в Одесі розповсюджували заборонену літературу окупанта — виявлено точки незаконної реалізації книжкової продукції