Чоловіки більше не зможуть маніпулювати дітьми: Тепер мати може вивезти дитину за кордон без проблем та приниження перед недбайливим батьком

За кордон за згодою і без

Змінено порядок оформлення документів для тимчасового виїзду з дитиною за кордон на строк до одного місяця. Незалежно від того, чи є другий з батьків боржником за аліментами, для виїзду буде достатньо рішення суду або висновку органів опіки та піклування про визначення місця проживання дитини у вигляді розпорядження відповідного органу місцевого самоврядування чи місцевої адміністрації.

Проте у ч.5 ст.157 СК застережено, що це правило не поширюється на випадки, коли до того з батьків, з ким проживає дитина, застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення режиму побачень та усунення перешкод у побаченні з дитиною.

Якщо другий з батьків, з яким дитина не проживає, належно виконує батьківські обов’язки і його місце проживання відоме, то його слід поінформувати рекомендованим листом про тимчасовий виїзд дитини за межі України. В ньому необхідно вказати мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Якщо другий з батьків — платник має заборгованість, що перевищує розмір аліментів за 4 місяці (3 місяці, якщо вони сплачуються на утримання дітей з інвалідністю, певними видами захворювань тощо, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу), то виїзд за кордон з дитиною взагалі не обмежується часом і не потребує навіть повідомлення такого батька.

Але для цього знадобиться довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, яку видаватиме орган державної виконавчої служби або приватний виконавець.

Також визначено право іншого з батьків, який проживає окремо і сумлінно сплачує аліменти, виїхати разом з дитиною за кордон. Для цього він звертається рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, щодо надання згоди на виїзд дитини за межі України з метою, вказаною в законі.

Якщо протягом 10 днів з моменту повідомлення про вручення такого листа той з батьків, з ким проживає дитина, не надав нотаріальної згоди на виїзд дитини із зазначеною метою, то інший з батьків звертається до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

До заяви слід долучити повідомлення про вручення рекомендованого листа разом з його копією і довідку від виконавця про відсутність заборгованості за аліментами. Така справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження.

Для того щоб батьки дотримувалися такого порядку, до ст.184 Кодексу про адміністративні правопорушення додана ч.7. Вона передбачає санкції за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України в разі самостійного вирішення питання про її тимчасовий виїзд тим з батьків, з яким проживає дитина, у вигляді штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн.).

Читайте далі на hyser: Злостных неплательщиков алиментов уже заставили расплачиваться за свои «грехи»: Несколько миллиардов гривен получат дети, родители которых не выдержали взятой на себя ответственности