Стало відомо, за що саме Путін затаїв злобу на Сенцова та чому він його не відпускає — адвокат Сенцова розкриває головний секрет «справи Сенцова»

Президент Росії Володимир Путін зачаїв образу на незаконно утримуваного в російській колонії українського режисера Олега Сенцова за те, що той свого часу назвав його «кривавим карликом»

Про це в інтерв’ю газеті «Факти» заявив відомий російський адвокат Микола Полозов, який представляв у судах Росії інтереси українських політв’язнів, інформує ЗМІ.

За його словами, у Путіна є «пунктик» на рахунок Сенцова. «Він (український режисер, — ред.) назвав його «кривавим карликом». Борис Нємцов теж його ображав, а Орхан Джемаль в прямому ефірі побажав смерті. Путін такі образи фіксує і пам’ятає», — сказав Полозов.

Він припустив, що кримський кінорежисер може повторити долю Анатолія Марченка, який 4 серпня 1986 року оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політв’язнів в СРСР, відмовлявся від їжі 117 днів і помер через кілька днів після її завершення.

«Історія має властивість повторюватися. Комбінацію, яку нам вдалося розіграти із звільненням Надії Савченко, неможливо повторити. Було докладено таких політичних зусиль! Прецеденту не було, щоб людину заочно обрали депутатом Верховної Ради і делегатом ПАРЄ, що пізніше спричинило вихід Росії звідти. Хоча в підсумку все це згубило саму Надію», — сказав адвокат.

Він прогнозує, що свою роль відіграє і висунуте кримському кінорежисерові надумане звинувачення в тероризмі: «Основний лейтмотив комунікації Кремля із Заходом — спільна боротьба з тероризмом. Тоді як Путін відпустить «терориста?».

Нагадаємо, 8 серпня сестра Олега Сенцова повідомила, що стан українського режисера, політв’язня Росії – критичний.

9 серпня адвокат заявив, що Сенцов через голодування переживає третю кризу стану здоров’я.

14 серпня, російській правозахисниці Зої Свєтовій дозволили відвідати колонію в Лабитнангі, де утримується український політв’язень.

Нагадаємо, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування у російській в’язниці, вимагаючи відпустити всіх українців, утримуваних на Росії та анексованому Криму.

Довідка: Українського режисера Олега Сенцова разом з активістом Олександром Кольченком затримали представники російських спецслужб в Криму в травні 2014 за обвинуваченням в організації терактів на півострові.

25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму, а Кольченка – до 10 років ув’язнення.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування у російській в’язниці, вимагаючи відпустити всіх українців, утримуваних на Росії та анексованому Криму.

13 липня режисеру виповнилося 42 роки. У цей день його мати написала президенту Росії Володимиру Путіну листа з проханням про помилування сина.

Читайте далі на hyser: «Одни кости и кожа»: мать Балуха рассказала о его состоянии здоровья — для преступной путинской власти люди — лишь пешки, которых можно массово «убирать» с поля