Одеський окружний адміністративний суд визнав дії сільського голови Лощинівки Віктора Паскалова під час виселення ромів у серпні 2016 року незаконними.

Про це повідомила адвокатка потерпілих ромів Юлія Лісова на стрінці на facebook.

Як зазначила Лісова, сільський голова під час виселення оформлював та оголошував рішення, яке зобов’язувало ромів покинути село.

«У нас з Володимиром Кондуром є новини. Вчора 09.08.2018 Одеським окружним адміністративним судом винесено постанову по справі про виселення ромів з села Лощинівка в серпні 2016 року. Судом частково задоволені позовні вимоги 7ми позивачів.

Суд визнав протиправними дії сільського голови по оформленню та оголошенню рішення «про доведення до відома представникам ромської національності вимоги не проживати у селі Лощинівка» від 28.08.2016 року. Крім того судом стягнуто з голови судові витрати , які понесли позивачі за уплату судового збору.

Судом було відмовлено у задоволенні вимог про визнання протиправною бездіяльності поліції , яка не забезпечила порядку та захисту прав громадян. Також відмовлено у стягненні моральної шкоди. Повного тексту рішення суд ще не видав. Тому ми не знаємо мотивіровки рішення, але вже зараз розуміємо, що будемо його оскаржувати у частині незадоволених вимог. Ми з Kondur Vladymyr раді , що суд надав таку оцінку діям сільського голови.

Цим самим він сказав, що не можна самовільно вирішувати, кому жити у громаді, а кому — ні, і насильно виселяти людей з місць, які є їх житлом. Це рішення має значення не тільки для 7ми конкретних позивачів по цій справі. Воно є сигналом для всіх в Україні, хто вважав, що ромів можна безкарно виселити/вигнати/переслідувати/вбити тільки тому, що вони є ромами і комусь не подобаються. Дякуємо всім , хто підтримує нас у нашій роботі!

Раніше президент правозахисної ромської організації Володимир Кондур повідомив, що у розслідуванні справи про заворушення та виселення ромів з села Лощинівка Одеської області в серпні 2016 року немає підозрюваних, справи не мають прогресу.

У серпні 2016 року у селі Лощинівка сталося вбивство 8-річної дівчинки, у якому підозрюють місцевого жителя ромської національності.

Після цього мешканці села вийшли на акцію протесту, що переросла у погроми та заворушення.

До села керівництвом обласної поліції було спрямовано всього 10 поліцейських, які не могли стримати натовп. Як результат, мешканці примусово виселили ромів із села.

Читайте далі на hyser: Раскрыты истинные «заказчики» ксенофобской акции против ромов: после погромов цыганских таборов во Львове российские спецслужбы готовили новые провокации «руками» украинской молодежи