Вчора запустили завод, який робить БК великого калібру.

А вже сьогодні в мережу потрапляють перші фото цієї красуні.

Це САУ “Богдана”. Калібр – 155 мм. На шасі КРАЗу. В Мєльдонії на колесних шасі, на скільки я знаю, їздять тільки НОНИ. Подібних САУ в них немає.

Окрім кращої, ніж в мєльдонських САУ, маневриності наша “Богдана” стріляє на 10 км далі. Тобто “Богдана” зможе перероблювати дірявих з іхтамнєтамі на компост без ризику ураження вогнем у відповідь.

Сьогодні “Богдану” мають офіційно прийняти на озброєння в ЗСУ.

24 серпня ця утаємничена красуня буде на параді на честь Дня Незалежності.

Варто додати, що на даний момент Україна використовує великокаліберну артилерію переважно радянського зразка – під снаряди 152 мм. При цьому артилерія НАТО орієнтується на снаряди 155 мм. Відповідність стандартам НАТО і можливість більш широкої кооперації із західними партнерами було свого часу одним з аргументів при виборі калібру нової української САУ.

Денис Пятигорец

Нагадаємо, як на старій покинутій українській військовій базі блогери знайшли нову військову техніку.

У соціальній мережі Facebook український волонтер Юрій Мисягін опублікував те саме відео, на яких зображено, як юні блогери сновигають по військовому об’єкту в пошуках пригод. Варто відзначити, що пригоди на одну точку вони вже знайшли.

Відзначається, що волонтеру в соцмережі надіслали відео, на якому двоє хлопців залізли на територію занедбаної бази і виявили там нову військову техніку.

«Чесно, знаючи багато нюансів армії — я не здивований, — написав Мисягін. — Армія багата. Бери-не хочу. Я думаю, що дуже сильно цього здивований ворог. Як вони про * бали такий момент. Могли і диверсію зробити. Не вперше. А двом цим бовдура треба медалі дати, за те, що перші там побували і можливо через їх відео техніка залишилася раскуроченной) Фактично зберегли її ».