Петро Порошенко доручив розробити законопроект, який замінить військове вітання в ЗСУ з радянського «Бажаємо здоров’я» на «Слава Україні» та «Героям слава»

Після Революції Гідності, а також на п’ятий рік війни на Донбасі дуже дивно визнавати і чути, що в нашій армії військове вітання досі радянське.

У Статуті внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженому Законом України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» прописані вітання радянської армії, які були актуальні з 1975-го і до 1991-го, коли СРСР розвалився.

Так, на вітання начальника або старшого за військовим званням «Здрастуйте, товариші» згідно Статуту всі військовослужбовці, що перебувають у строю або поза строєм, відповідають: «Бажаємо (бажаю) здоров’я». Якщо начальник або старший за військовим званням прощається, то на його слова «До побачення, товариші» військовослужбовці відповідають:

«До побачення», додаючи в кінці відповіді слова «Товаришу» та військове звання без зазначення роду військ чи служби. Наприклад, під час відповідей Міністрові оборони України – «Бажаємо здоров’я, товаришу Міністре оборони України», «До побачення, товаришу Міністре оборони України».

Ця «совковщина» дуже дико виглядала на останніх парадах на честь Дня незалежності України. Коли наші військові стояли у сучасному «пікселі» зі зброєю, бригадам були присвоєні нові імена і армія, як ніхто інший, символізувала дух нової України, з вуст міністра Полторака та військових лунали радянські вітання.

На параді-2018 їх вже офіційно не буде. До військових звертатимуться «Слава Україні», на що ті відповідатимуть «Героям слава». Про це повідомив міністр оборони України Степан Полторак. І розповів, що Петро Порошенко доручив «підготувати зміни до закону, яким затверджуються військові статути».

Раніше, ще в лютому, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 7549, який запропонував законодавчо закріпити військові привітання «Слава Україні», «Героям слава».

Ініціатором законопроекту виступив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Цей проект Полторак назвав сирим і сказав, що новий практично готовий. За нього нардепи зможуть взятися вже у вересні. Хоча, за логікою, цілком могли б від лютого встигнути ухвалити важливе для війська та українців рішення ще до літньої відпустки.

Можливо, законопроект № 7549 не ліквідовує, наприклад, звертання «товаришу» і у Статуті в різних статтях потрібно більше змін щодо звертання до офіцерів, парадного кроку та ін. Це, між іншим, обіцяли зробити. А може справа виключно в площині піару.

Популярные статьи сейчас

Сеть смеется над парнем, которого ужаснуло то, что его девушка поймала букет невесты. Видео

София Ротару в 72 года впервые показала свою фигуру в прозрачной одежде! Вот же красотка

«Брошенка»: Слава Каминская поразила фанатов нелепой выходкой в аэропорту

Только что! Украина впервые за 28 лет провела запуск космической ракеты. Первые подробности

Показать еще

Анонсувавши таке революційне рішення зі «Слава Україні» Порошенко всю вдячність від військових та патріотів переключив на себе. А попереду вибори. Навіть такий дрібнуватий піар — це теж піар. Он Гриценку досі пригадують «реформу шкарпеток замість портянок» в армії. Досягнення тут сумнівне — швидше логічне, як і «Слава Україні», але ж пам’ятають люди.

У соцмережах вже дякують президенту.

Навіщо армії Слава Україні

Форма вітання «Слава Україні» стала популярною у бійців «Холодноярської республіки» на Черкащині, які воювали з більшовиками.

«Слава Україні! — Героям слава!» стало поширеним у бійців УПА, в 1941-му було в ОУН.

До розвалу СРСР вітання вживалося у колах українських націоналістів.

Починаючи з 2013-го року, Євромайдану, гасло стало головним для протестувальників. А потім і добровольців, які йшли на війну. Ну і для більшості політиків.

На сьогоднішній день «Слава Україні!» — «Героям слава!» у війську вже настільки очевидні, що сприймати анонсування, а не присутність відповідних змін у Статуті можна лише зі здивуванням.

От тільки не варто забувати, що в ЗСУ є чимало «совків». Зокрема офіцерів, яких чомусь повертали з пенсії і ставили на ключові посади замість бойових хлопців, які пройшли війну на Донбасі. І от вони будуть першими, хто зі «сльозами на очах» проводжатиме «Бажаємо здоров’я» на вічний спокій.

Читайте далее на hyser: Дефіциту не буде: ВСУ припиняє просити боєприпаси в інших країн: Україна нарешті почала виготовлення власних боєприпасів дефіцитних калібрів