“Запитала, чи били його – відповіді не було”: стало відомо про арешт в Росії ще двох українців

Російські силовики заарештували українців Олега Чабана і Олександра Манчура, які працювали водіями на рейсовому автобусі Вінниця-Москва. Про це повідомляє 24 канал.

Затримання українців відбулося ще кілька місяців тому під час рейсу на території РФ. Причиною для цього стало нібито те, що водії перевозили в автобусі чотири пакети зі зброєю та вибуховими пристроями.

За словами адвоката 43-річного Чабана, передати пакети рейсом погодився його колега Манчур, але не знав про їх вміст. Дружина про затримання Чабана дізналася в травні. Українським дипломатам росіяни повідомили про арешт тільки через місяць, хоча за законом повинні були зробити це протягом трьох днів.

“На жаль, ситуація така в Росії, що не єдиний випадок, коли права наших громадян з урахуванням, напевно, і політичних міркувань порушуються і зневажаються таким нахабним чином”, – коментує ситуацію адвокат Чабана Юрій Білоус.

На даний момент обидва затриманих знаходяться в Брянському СІЗО. Термін запобіжного заходу у них має закінчитися у вересні.

Також відомо, що російська сторона ігнорує запити з проханням українського консула відвідати затриманих. При цьому дружині Чабана все ж дозволили побачиться з ним.

“Побачення, яке нам було дозволено. Нам довго не дозволяли бачитися. Я побачила, що у нього був дуже напухлий правий бік. Запитала, чи били його – відповіді не було. Він нічого мені не говорить. На сьогоднішній момент ніяких свідчень проти нього немає”, – розповіла вона.

Нагадаємо, що в «ОРДЛО» арештують та переслідують за релігію: на очах у всього світу порушуться права людини — чекаємо на реакцію ОБСЄ.

В «ЛНР» церкву євангелістів християн-баптистів назвали екстремістською організацією, яка має зв’язки з українськими військовими формуваннями.

Як повідомляє «МГБ» «ЛНР», в організацію «Всеукраїнський союз церков євангелістів християн баптистів» прийшли з обшуками та знайшли там заборонену в «ЛНР» літературу, аудіо та відео, передає ЗМІ.

Окупаційна влада визнала знайдене екстремістським, а також звинуватила церкву у тому, що вона відмовлялася реєструватися в «ЛНР».

«В релігійному об’єднанні проповідувалися ідеї силового захоплення «республік» збройними силами України, а також підтримувалися тісні зв’язки з представниками українських націоналістичних збройних формувань», — йдеться у повідомленні.

Також окупанти закидають представникам церкви, що вони ніби-то «піддавали своїх прихожан психологічному впливу із застосуванням психотропних препаратів».

Раніше Hyser писав про те, що ВСУ припиняє просити боєприпаси в інших країн: Україна нарешті почала виготовлення власних боєприпасів дефіцитних калібрів