Насіров: «Усі наші проблеми починаються з парламенту: депутат має отримувати $20–30 тис., а міністр – хоча б 50»

В Україні все “зверху донизу” пронизано корупцією – від Верховної Ради, яка призначає уряд, до різних установ, заявив в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитру Гордону екс-голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Щоб в Україні не було корупції, народний депутат має отримувати $20–30 тис., а міністр – $50 тис. Таку думку в авторській програмі Дмитра Гордона на каналі “112 Україна” висловив екс-голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

“Усі наші проблеми починаються з парламенту, на превеликий жаль. У 2014 році я прийшов у Верховну Раду – з міжнародної компанії з чистою, білою зарплатою величезного розміру на зарплату депутата, яка становила, по-моєму, 4,5 тис. грн. Ну $150 чи 200. І ось із цього вже починається корупція… Я вважаю, він [депутат] має отримувати $20–30 тис.”, – сказав Насіров.

На запитання, скільки має отримувати міністр, екс-голова ДФС відповів: “Хоча б 50”.

“Я вам так скажу: треба вивчати досвід інших країн… Як є меч, яким можна покарати, так має бути і стимул – чинити так, щоб не було за що карати. А в нас що було? Обіцянок багато. У 15-му році, коли я і мої колеги йшли працювати чиновниками, нам казали: “От зараз на грантові гроші створимо фонди, будемо платити зарплати…” Ми чекали цього, бо де взяти людей на такі зарплати?

Ну мені було цікаво працювати на державу, я міг собі це дозволити. Але висмикнути до себе в команду людину з “великої четвірки” (“великою четвіркою” називають найбільші у світі компанії, що надають аудиторські і консалтингові послуги: Deloitte Touche Tohmatsu, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young и KPMG. ) або юридичної фірми, де вона заробляє три, чотири, п’ять тисяч доларів, і сказати їй: “Прийди, будь ласка, на $200″…

Трошки не складається. Тому корупцією пронизано все, зверху донизу. Від Верховної Ради, яка призначає уряд, до різних установ”, – зазначив Насіров.

Національне антикорупційне бюро України підозрює екс-голову ДФС у зловживанні владою і службовим становищем, що призвело до збитків на суму приблизно 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника ДФС він ухвалював рішення в інтересах позафракційного депутата Олександра Онищенка, щодо якого розслідують провадження за підозрою в махінаціях із газом. Справу вже передано до суду.

Адвокати Насірова подали клопотання про те, щоб обвинувальний акт із 774 сторінок зачитали повністю. Станом на 15 червня було зачитано 245 сторінок.

Раніше Hyser писав про «Чорт мене смикнув залізти в “Однокласники”. А все тому, що побачила загадкового незнайомця в суді по резонансній справі»