“Ось кому зараз не позаздриш – так це генерал-попу Гундяєву. В Маскву, я думаю, йому повертатися буде небезпечно”

Пост Отто Проссто. Публікуємо мовою оригіналу:

«Вот кому сейчас не позавидуешь – так это генерал-попу гундяю.

Намылился в Константинополь, болезный, в последней надежде уговорить влиятельных людей отменить/отложить томос для Украины.

А на кону ведь не шутки – миллионы бабок (в смысле, прихожанок) и миллиарды бабок (в смысле, настоящих бабок))
У него теперь, как у известного персонажа из “кавказской пленницы”, лишь два пути: либо Варфоломей не устоит перед искушениями сатаны-гундяя и пойдёт на попятную…

Либо гундяю не остаётся ничего другого, как просить у турок политического убежища. в маскву, я думаю, ему возвращаться будет небезопасно. чекисты своим коллегам таких провалов не прощают. А потерять более трети приходов и, соответственно, доходов – это провал века. ежели не тысячелетия. не говоря уже о влиянии на умы украинцев.

P.s. А заодно и для Его Святейшества Варфоломея I-го настаёт момент истины. Вот тут мы его святость и разъясним.»

Отто Проссто

Нагадаємо, що нещодавне проголошення автокефалії Української православної церкви сильно вдарить по позиціях Російської православної церкви і Московського патріархату в Україні. Російської церкви і Росії доведеться переписувати свою історію.

Про це в інтерв’ю «Прямому» розповів Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет.

«Удар буде сильний, дуже сильний. Перше – історія російської церкви буде починатися не з хрещення Русі, а буде починатися з 1448 року. З тих пір, коли вона відокремилася від Київської митрополії. І сама Москва визнала це в 1948 році, коли святкувала 500-річчя автокефалії російської церкви. Значить історія російської церкви буде починатися з ХV століття. Це – перше », – заявив Філарет.

Також, священнослужитель пояснив, чому Україна ніколи не була частиною Росії.

«Друге – Україна не була, не є і не буде частиною Росії. Тому що Русь існувала, а Росії не було як держави. А потім, коли виникла держава, але називалося воно Московією, а не Руссю. А Русь – це Україна. Навіть Крим, якщо взяти, то Крим належав Русі. Тому що князь Володимир переміг візантійське військо в Криму. А раз він переміг – значить Крим став належати Русі.

І тоді він став просити у візантійського імператора видати дочку свою Анну за Володимира. І візантійський імператор не погоджувався віддати свою дочку-християнку за язичника Володимира. І тоді Володимир змушений був подумати про прийняття християнства заради того, щоб не тільки увійти в хороші відносини з Візантійською імперією, а взагалі з християнською Європою.

Ось чому ми зараз хочемо увійти в Європу. Для України це не ново », – зазначив Філарет.

… А то, що російської церкви доведеться переписувати свою історію, і не тільки церкви, а й Росії доведеться переписувати свою історію, – це видно очевидно. І тому йде така шалена боротьба. Тому що коли, наприклад, польська церква отримала автокефалію від того ж Вселенського патріарха в 1924 році, то такої боротьби не було. А ось за Україну йде шалена боротьба », – додав священнослужитель.

Ранее Hyser писав про те, що «Миром правят божьи законы, или все-таки деньги»: какой сюрприз готовят кремлевские спецслужбы за день до предоставления Украине автокефалии — РПЦ превращается в откровенную бизнесс-структуру